پلمب 3 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در فردیس

فردیس نیوز- رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه شهرستان فردیس از برخورد قاطعانه و پلمب ۳ واحد صنفی متخلف در این رسته خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، مهین پارسا باروق با بیان اینکه با متخلفان بر خورو قانونی و قاطع خواهیم داشت، گفت: در راستای قانونمند سازی اعضای این اتحادیه،  ۳ آرایشگاه زنانه فردیس  به علت داشتن دستگاه سولار، اتاق ماساژ و  دستگاه تتو بدن پلمب شدند.

وی دلیل اغلب تخلفات در آرایشگاه های زنانه را ناآگاهی و بی اطلاعی از قوانین و منشور اتحادیه دانست و افزود: در منشور اتحادیه آرایشگران زنانه تمامی موارد قانونی لازم الاجرا آمده است و این منشور در زمان اخذ مجوز به اعضا ارائه می شود تا در سالن های خود نصب کنند.

رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه فردیس با اشاره به قانونمندی اعضای تحت پوشش این اتحادیه، گفت: تخلفات اغلب از سوی سالن های بدون جواز یا در دست اقدام که هنوز موفق به اخذ جواز و منشور اتحادیه نشده و از تخلفات بی اطلاع هستند؛ صورت می گیرد.

وی تعداد اعضای جوازدار این اتحادیه را ۵۶۰ واحد اعلام و بیان کرد: با تلاشح همکاران و بازرسی در سطح شهرستان، در ابتدای سال جاری حدود ۵۰ واحد صنفی بدون جواز  شناسایی شد که اغلب آنها با دریافت اخطار، برای تشکیل پرونده به  اتحادیه مراجعه کردندو  هم اکنون تعداد ۲۰۰ پرونده در دست اقدام برای کسب جواز است.

پارسا با اشاره به حساسیت ویژه حرفه آرایشگری و ارتباط مستقیم آن با سلامت مردم، اجرای قانون را مهمترین اولویت این اتحادیه دانست و افزود: حدود ۱۲ واحد صنفی علیرغم دریافت اخطار هنوز به اتحادیه مراجعه نکردند که در صورت عدم مراجعه پس از اخطارهای مکرر و سپری شدن مهلت قانونی، نسبت به پلمب آنها اقدام خواهیم کرد.

وی با اشاره به برگزاری همایش بزرگ آموزشی توسط اتحادیه آرایشگران زنانه برای اعضای جوازدار این صنف، گفت: در این همایش علاوه بر آموزش دو مدل جدید پیرایش مو، موارد قانونی  توسط مسئولان ذیربط  یادآوری شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه