پلاسکویابی و شناسایی ساختمان های نا ایمن در دستور کار مدیریت بحران البرز

فردیس نیوز- سرپرست مدیریت بحران استانداری البرز بر لزوم شناسایی ساختمان های ناایمن و بدون استحکام تاکید کرد.

به گزارش فردیس نیوز، محمدرضا فلاح نژاد در نشست ستاد بحران شهرستان فردیس که در محل سالن همایش فرمانداری فردیس در حال برگزاریست؛ ضمن تسلیت وقایع اخیر در کشور، گفت: آمریکا با جنگ روانی می خواهد به اهداف خود برسد و باید در راستای تنویر افکار عمومی اقدام شود.

وی با اشاره به اهمیت موضوعات بحران در همه حوزه ها، تاکید کرد: همه مسئولان باید در جایگاه خود وظایف محوله را جدی بگیرند و کوچکی وظایف، نباید مورد سهل انگاری واقع شود.

سرپرست مدیریت بحران استانداری البرز با بیان اینکه قانون جدید مدیریت بحران به ادارات ابلاغ شده است؛ گفت: مدیران باید بر اساس شرح وظایف عمل کنند و تلاش می شود ستاد مدیریت بحران استان کیفی سازی شود.

وی افزود: اقدامات اساسی به عنوان کاهش خطر پذیری انجام شده و از ۲۱ حادثه در استان البرز ۶ حادثه به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته و باید سند کاهش خطر پذیری و اسناد مقابله آن، باید توسط مدیران ادارات ارائه شود.

فلاح نژاد گفت: مدیریت بحران در خصوص شهرک های صنعتی سیمین دشت و شهرک صنعتی نور باید با جدیت پیگیری شود و ایستگاه آتش نشانی در این شهرک ها مستقر شود.

وی با بیان اینکا پلاسکو یابی و شناسایی ساختمان های بدون استحکام در استان آغاز شده است؛ افزود: در شهرستان فردیس نیز ساختمان های ناایمن باید شناسایی شود.

سرپرست مدیریت بحران استانداری البرز همچنین بر لزوم محافظت از اماکن حساس فردیس از جمله نیروگاه منتظر قائم و انبار نفت تاکید کرد و افزود: موضوع انتقال انبار نفت از فردیس، پیش از این مطرح بوده است.

وی در ادامه بر لزوم آموزش مقابله با بحران در جامعه تاکید و بیان کرد: آیین نامه مقاوم سازی مدارس و آموزش های لازم برای دانش آموزان، والدین و مدیران مدارس ارسال شده و باید نسبت به انتقال این آموزش ها به جامعه هدف اقدام شود.

فلاح نژاد ایجاد انبارهای اسکان اضطراری توسط هلال احمر و شهرداری ها برای استفاده در زمان بحران را ضروری دانست و بر لزوم اجرای مانور بحران توسط ادارات مختلف و ایجاد آمادگی برای مقابله با بحران تاکید کرد.

وی آلودگی هوا را یکی از مشکلات استان به ویژه شهرستان فردیس دانست و گفت: برای آلودگی هوا اقدامات لازم انجام شود و با هماهنگی بین دستگاه ها در شرایط اضطرار ، موضوعات مختلف و آلاینده متوقف شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه