پس از 20 سال؛
پرینت
#۶۶۶٩
98/07/29 دوشنبه 13:53

پس از 20 سال؛

کتابخانه و 800 متر به زیربنای کتابخانه های فردیس افزوده می شود

آقانوری/ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: اولین کتابخانه تخصصی کودک استان البرز در هفته کتاب در فردیس راه اندازی می شود.

به گزارش فردیس نیوز، احمدعلی هراتی طی بازدید از فضای کتابخانه پارک تندرستی که پیش از ظهر امروز با همراهی جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر فردیس صورت گرفت؛ ضمن تقدیر از همکاری مثبت مدیریت شهری فردیس به ویژه رئیس کمیسیون فرهنگی وقت شورا، بیان کرد: طرح واگذاری 15 ساله حق انتفاع کتابخانه پارک تندرستی از سوی کتابخانه های عمومی مطرح شد و  مورد استقبال رئیس کمیسیون فرهنگی شورای فردیس قرار گرفت.

وی حمایت شورا و شهرداری فردیس از توسعه کتابخانه های عمومی را نویدبخش آینده ای روشن در حوزه فرهنگی این شهر دانست و افزود: با حمایت کمیسیون فرهنگی و  همکاری شورای اسلامی شهر فردیس کتابخانه پارک تندرستی با مساحت 120 متر و 103 متر بنای مفید در اختیار کتابخانه های عمومی قرار گرفت که  تلاش می کنیم در هفته کتاب  اولین کتابخانه تخصصی کودک استان البرز در این مکان راه اندازی خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با بیان اینکه  آمادگی داریم فضاهای فرهنگی فردیس که با استانداردهای روز  کتابخانه های عمومی مطابق باشد را  به کتابخانه تبدیل کنیم؛ گفت: با همکاری حجت الاسلام ایمانی امام جمعه فردیس، حق انتفاع کتابخانه مسجد جامع المهدی با وسعت 400 متر  در اختیار کتابخانه های عمومی قرار گرفت که به زودی تجهیز و  راه اندازی می شود.

وی ضمن تقدیر از تلاش های انجمن خیرین کتابخانه ساز فردیس در توسعه کتابخانه های عمومی، افزود: با همکاری شهردار مشکین دشت و مشارکت خیرین، کتابخانه خیرساز در مساحت 280 متر در خیابان شهید شیرودی این شهر در حال احداث است.  

هراتی تسریع در پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی از بودجه عمرانی شهرداری را از مدیریت شهری فردیس خواستار شد و ادامه داد: در صورت موافقت شورای اسلامی شهر فردیس با واگذاری حق انتفاع و تبدیل فرهنگسرای وحدت به کتابخانه، آمادگی لازم برای  تحقق این امر وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دغدغه های فرهنگی استاندار البرز و حمایت از توسعه کتابخانه های استان، بیان کرد: در سایه وفاق و همدلی شهرداران و شوراهای شهرهای استان، نماینده ولی فقیه دراستان و حمایت استاندار البرز، اتفاقات خوبی در توسعه کتابخانه های عمومی البرز، در حال انجام است که مهمترین آن احداث کتابخانه مرکزی استان بوده که عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

گفتنی است کتابخانه ابن سینا شهرک سپاه،  آخرین کتابخانه ساخته شده در فردیس است که  بیش از 20 سال از ساخت می گذرد.

،

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز