پرفروش ترین داروی دنیا روی خط تولید سیناژن

بهره برداری از خط تولید داروی "سینورا "با حضور وزیر بهداشت در سیناژن

 فردیس نیوز - خط تولید داروی "سینورا " از دسته داروهای مونوکلونال آنتی بادی ظهرامروز سه شنبه 4 آبان ماه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  و رئیس سازمان غذا و داروی کشور در شرکت دارویی سیناژن واقع در شهرک صنعتی سیمین دشت شهرستان فردیس مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش فردیس نیوز، مدیر عامل شرکت سیناژن گفت: شرکت تولیدی تحقیقاتی سیناژن با تولید داروی اینترفرون بتا برای اولین بار در سال 85 وارد عرصه تولید شد و اکنون با مجموع 7 شرکت و تولید بیش از 17 قلم دارو توانسته علاوه بر صرفه جویی ارزی در کشور، به لحاظ کیفیت و مرغوبیت در ردیف داروهای مشابه  خارجی قرار گرفته و با قیمت پایین تر در عرصه بازار بین المللی دارو با آنها رقابت کند.

دکتر هاله حامدی فر اظهار داشت: داروهای سینورا، سینوپار، سیناتروپین و سینال اف نسل داروهای با تکنولوژی بالا و در  دسته داروهای مونوکلونال آنتی بادی قرار گرفته و برای درمان بیماری های خود ایمنی، پوکی استخوان، هورمن رشد و نازایی مورد استفاده قرار گرفته و بهترین دارو برای درمان آرتریت روماتوئید است .

وی افزود : با ورود این داروها به بازار داروی کشور بطور میانگین سالانه بیش از 300میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه خواهد داشت.

دکتر حامدی فر گفت: شرکت سیناژن با  مجموعه ای از جوانان و متخصصین برتر قصد دارد سلامت و امید را به  مردم نوید دهد و در درمان بیماران نوآوری و ابتکار داشته باشد و تحقق آرمان های این مجموعه در راه ارتقای صنعت داروی کشور و کمک به درمان و سلامت مردم، یک عزم و حمایت ملی می طلبد که امیدواریم مورد توجه ویژه مسئولین قرار گیرد.

گفتنی است به گفته وزیر بهداشت داروی "سینورا" که نمونه خارجی آن Adalimumab"  " نام دارد سالانه با صرف هزینه ای بالغ بر 15 میلیارد دلار در ردیف پرفروش ترین داروی دنیا قرار دارد که در ایران نیز این رقم معادل 30میلیون دلار در سال می باشد که تولید آن توسط سیناژن علاوه بر تسهیل در دسترسی مردم با قیمت پایین تر، برای کشور نیز صرفه جویی ارزی به همراه دارد.


1 دیدگاه
[1] داربستان - 96/02/20 چهارشنبه 19:51
بسیار عالی - پاسخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه