پایش مستمر سلامتی آب شرب فردیس

گزارشی از عملکرد یک ماهه شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس

فردیس نیوز- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس، گفت : 1564 مورد نمونه برداری آب آشامیدنی از تاسیسات آب و فاضلاب سطح شهرستان در یک ماه گذشته انجام شده است شد.
دکتر ترابی

به گزارش فردیس نیوز، دکتر محمدرضا ترابی با بیان اینکه بیش از 4 هزار و 006 مورد بازرسی توسط کارشناسان بهداشت محیط شهرستان انجام پذیرفته،  افزود:  در این بازرسی ها که از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی سطح شهرستان و در خردادماه گذشته انجام شده، ۲۲۷ اخطار صادر و ۳۴ مورد به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس افزود: همچنین با توجه به تخلفات صورت گرفته مبنی بر عدم رعایت موارد بهداشتی،  ۱۰۹  مرکز مختلف جهت تعطیلی موقت پیشنهاد شد که  ۱۸ مورد آن به پلمب منچر گردید.

دکتر ترابی با بیان اینکه سلامت آب شرب توسط کارشناسان بهداشت محیط به صورت مستمر پایش و بررسی می شود؛ گفت: در پی  ۳۲ موردبازدید تاسیسات آب و فاضلاب  که در یک ماه گذشته انجام شده،  ۹۶ مورد نمونه برداری آب و هزار و ۵۶۴ مورد نمونه برداری آب آشامیدنی نیز انجام شده است. 

وی با تاکید بر لزوم حفظ سلامت مردم، تصریح کرد:  ۷۰ مورد نمونه برداری مواد غذایی انجام شده و در این میان 7هزارو ۲۹ کیلوگرم مواد غذایی در این شهرستان کشف و معدوم شد.

ترابی  در ادامه ۹۴ مورد بازدید از  مدارس، ۷۸ مورد بازدید از مراکز بهداشتی درمانی، مطب و آزمایشگاه، ۶۸  مورد نظارت و بازرسی مشترک با سایر سازمان ها، ۶ مورد بازدید از زندان و مراکز نظامی را از جمله اقدامات واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت فردیس برشمرد.  

وی با اشاره به  ۵ مورد برخورد با دستفروشان دوره گرد مواد غذایی و رسیدگی به ۱۳۱ مورد شکوائیه بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط، از شهروندان خواست که مواد غذایی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و بهداشتی خریداری کنند؛ در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موارد را به واحد بازرسی بهداشت محیط گزارش دهند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه