پایان مرحله اول طرح واکسیناسیون رایگان نیوکاسل در فردیس

فردیس نیوز - رئیس دامپزشکی شهرستان فردیس از پایان طرح واکسیناسیون رایگان نیوکاسل در مناطق حومه و روستایی شهرستان فردیس خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، دکتر محمدمهدی راهنورد با پیش بینی  تعداد 2500 قطعه طیور بومی و خانگی در مناطق روستایی و حومه شهرستان فردیس گفت: طرح واکسیناسیون رایگان علیه بیماری نیوکاسل از ابتدای پاییز در شهرستان فردیس آغاز و در اولین مرحله از این طرح بیش از هزار و  900 قطعه طیور بومی توسط کارشناسان طیور این اداره علیه بیماری نیوکاسل واکسینه شدند.

 وی افزود: با همکاری بخشداری و دهیاری ها این طرح در شهرستان اجرا می شود که مرحله دوم واکسیناسیون نیوکاسل از طریق دامپزشکی اطلاع رسانی و اجرا خواهد شد.

رئیس دامپزشکی فردیس در خصوص بیماری نیوکاسل و راههای انتقال آن گفت: بیماری نیوکاسل از جمله بیماری های شایع در طیور بومی (ماکیان، کبوتر، اردک و ...) بوده و در صورت بروز می تواند خسارات زیادی به صنعت طیور بومی و صنعتی وارد نماید. بر این اساس  به همشهریان عزیز توصیه می شود در صورتی که در منزل یا در باغات خود اقدام به نگهداری طیور میکنند؛ در اجرای طرح واکسیناسیون رایگان با دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه