پاسخگویی صادقانه به مردم، اساس و مبنای کار قرار گیرد
پرینت
#۶۵٢۶
98/05/13 يكشنبه 14:15

پاسخگویی صادقانه به مردم، اساس و مبنای کار قرار گیرد

عدم نظارت کافی و رها شدن مدیریت میانی؛ مهمترین دلیل تحمیل هزینه ها بر بدنه دولت

مهدی مزرئی/ نماینده مردم البرز در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت صرفه جویی  و مدیریت منابع مالی دولت، عدم نظارت کافی و رها شدن مدیریت میانی را مهمترین دلیل تحمیل  هزینه ها بر بدنه دولت دانست. 

به گزارش فردیس نیوز، محمدجواد کولیوند در نشست شورای اداری شهرستان فردیس که صبح امروز در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، فلسفه شورای اداری را تعیین مسیر خدمت رسانی مطلوب ذکر کرد و افزود: شرایط نشان می دهد که شهرهای کشور با هزینه بالایی مدیریت می شود و عدم تخصیص بودجه بیانگر این مطلب است که منابع مالی دولت در طی سال های گذشته تا کنون، به طور صحیح مدیریت نشده است. در شورای اداری باید نقایص مشخص و رسیدگی شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی های 5 ساله دولت های مختلف جمهوری اسلامی طی 30 سال گذشته، گفت: انحرافات از برنامه ریزی های 5 ساله وجود دارد و  مدیران باید برنامه 5 ساله ششم را مرور کرده و نسبت به برنامه ریزی دستگاه مربوطه آگاهی کامل داشته باشند.  

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در پارلمان ملی گفت: با توجه  به کمبود منابع اعتباری و فروش اوراق مشارکت توسط دولت در سال های اخیر،  امسال پرداخت حدود  30 تا 40 میلیارد تومان بدهی بر عهده دولت است و مدیران باید بدانند امسال چه میزان اوراق مشارکت  فروخته شده و بدهی دولت در دو سال آینده چقدر است.

وی با تأکید بر ضرورت صرفه جویی  و مدیریت منابع مالی دولت، عدم نظارت کافی و رها شدن مدیریت میانی را مهمترین دلیل تحمیل هزینه ها بر بدنه دولت دانست و افزود: متأسفانه امروز مدیریت میانی در سایه مدیریت کلان گم شده است و برخی از مدیران حتی بر زیرمجموعه خود بازدید و نظارت ندارند.

کولیوند با بیان اینکه صرفه جویی به عنوان یکی از موضوعات بسیار جدی دولت مطرح است؛ تأکید کرد: باید بر مدیریت هزینه ها توجه ویژه داشته باشیم.  امروز و در شرایط تحریم و فشارهای مختلف بر دولت، خدمت کردن و پاسخگویی صحیح به مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با تأکید بر اینکه پاسخگویی صادقانه به مردم، اساس و مبنای کار قرار گیرد، افزود: متأسفانه مدیریت خدمت به مردم در حال گم شدن است .خروجی کار دستگاه ها برای مردم زمانبر شده و به دلیل عدم برنامه ریزی مناسب، عدم نظارت کافی و سوء مدیریت ها در برخی دستگاه ها، پاسخگویی یک روزه 3 تا 5 ماه طول می کشد و این افزایش تردد مردم برای دریافت یک پاسخ، افزایش هزینه های جامعه را به دنبال دارد.

نماینده مردم البرز در مجلس شورای اسلامی بر لزوم پرهیز از دامن زدن به اختلافات و تلاش برای ایجاد وحدت و همدلی گفت: امروز بیش از هرزمان دیگری، کشور نیاز به حفظ وحدت و جلوگیری از اختلافات دارد و با توجه به قدرت و اهمیت ایران در منطقه باید از دامن زدن به اختلافات پرهیز کنیم.

وی مهمترین نیاز فردیس را ایجاد شبکه فاضلاب در مجاورت نیروگاه منتظر قائم و استفاده از ظرفیت های دو مجموعه برای در جهت رفع نقایص و افزایش خدمت رسانی دانست و بر ضرورت پیگیری اجرای آن توسط فرمانداری و نهادهای ذیربط تأکید کرد.

1 دیدگاه

98/05/13 يكشنبه 16:38
[1] اصغر...:

( (پاسخگویی صادقانه به مردم، اساس و مبنای کار قرار گیرد))، .....سلام..احتراما آقاي دكتركوليوند بسيار مردمدارند والبته از پاسخگويي گفته اند اما از سال قبل يعني 97 ؛درمسجدي در خيابان پيك فرديس (كرج) سخنراني دررفع مشكلات مردم البرزداشتندونامه اي در خصوص مشكلات خانه ام كه باداشتن سند تك برگ، بنياد مستضعفان به تازگي روي آن دست گذاشته به آقاي دكتر كوليوند دادم وتقاضاي رسيدگي كردم.ايشان گفتند تلفن هم نوشته اي؟ ومن هم گفتم همه را نوشته ام.اما تا حال وحدود 1 سال جوابي نداده اند..(( البته ايشان كانال رسانه اي دارند اما يكطرفه است)) .افراد مانند من در البرز زيادند كه متاسفانه اسير دست فروشنده و بنگاهي بد ياجاعلان و يا اشتاباهات ادارات دولتي مانند ثبت املاك شده اند وبا كمي اغماض نهادهاي مربوطه مشكل شان حل ميشود.همانطور كه با حضور اقاي سعيدي كيا و دكتر كوليوند مشكلات شهرك جهازي هاي گوهردشت حل شد.حال از اين طريق تقاضا دارد به اين موضوع كه مبتلا به آن حدود 50 قظعه در فرديس -كانال شرقي است رسيدگي شود.متشكرم

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...