و اگر فرصت خدمت به جوانان دست دهد...
پرینت
#۶۶۶٠
98/07/24 چهارشنبه 20:22

و اگر فرصت خدمت به جوانان دست دهد...

آقانوری/ دیروز  برای اولین بار از زمان سرپرستی مسعود نجفی در شهرداری فردیس برای پیگیری کاری وارد حوزه شهردار شدم. شنیدم که از صبح در دفترش نبوده و معلوم نیست کی برگردد. سرگردان  مانده بودم چه کنم که در راهرو دیدمش. گویا به برخی از حوزه ها سرکشی کرد و در نهایت به حوزه بازرسی  وارد شد. انگار نه انگار که شاید امروز آخرین روز کاری اش در سمت سرپرستی شهرداری فردیس باشد.

چهره اش با لبخند همیشگی و پر از آرامش بود. بر خلاف بعضی ها که تهدید صندلی مدیریتی در چهره شان،  تهدید به مرگ را جلوه می دهد!

در چند روز گذشته و در زمان ارائه برنامه کاندیداهای سمت شهردار در صحن شورای اسلامی شهر فردیس، با همان آرامش و بدون استرس، گفت که قصدی برای شهردار شدن نداشته و فقط به اصرار برخی دوستان آمده و حتی فرصت نوشتن برنامه را نداشته است؛ اما با شرح خیلی کوتاهی از اقدامات انجام شده، تمام نیازهای کنونی و آتی فردیس را نام برد و نشان داد؛ چطور در این مدت کوتاه، همه چیز را مورد بررسی و پیگیری قرار داده و بر اولویت های مورد نیاز فردیس اشراف دارد.

مسعود نجفی، مدیر جوانی که در 3 ماهه گذشته و شاید در یکی از بدترین اوضاع و جو حاکم بر شورا، سرپرستی شهرداری فردیس را عهده دار شد؛ تا بهترین اقدامات مدیریت شهری  فردیس در طول عمر 2 ساله اش را به نمایش بگذارد و توانایی خود و همکارانش را به رخ همه بکشد. او همچون مدیری با تجربه در روزهای آغازین به بررسی شرایط و موانع پروژه ها و مشکلات مردم در مناطق مختلف پرداخت و اجرا و تکمیل پروژه های معوق مانده را در دستور کار قرار داد. هر جا لازم بود با اعضای شورا برای رفع مشکلات مردم همراه شد و هرجا ضرورت داشت با رفتاری هوشمندانه، از لوایح و حقوق مجموعه شهرداری در صحن شورا دفاع کرد.

این مدیر جوان معنای مدیر جهادی را با همکاری معاونان با تجربه و توانایش در آماده سازی پیاده راه تندرستی و پارک شهرک وحدت ظرف 10 مدت روز، تفسیر کرد و نمونه ای از ایده پردازی های نوین را  در بازسازی میادین شهر که به درخواست مردم در حال انجام است؛ به نمایش گذاشت. شاید بتوان گفت؛ فلکه اول که با آمدن هر مدیر، دستخوش تغییر شده، از ابتدا تا کنون  به زیبایی امروز نبوده است.

عملکرد مثبت مسعود نجفی در 3 ماهه گذشته، تیم های متفرق شورا را وادار به  همدلی کرد تا  این مدیر جوان از هر 9 نفر نماینده مردم، برای سرپرستی اش رأی اعتماد بگیرد و همه به تقدیر  از اقداماتش بپردازند. به گفته سخنگوی شورا او بر اساس بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله)  برای سرپرستی شهرداری فردیس انتخاب شد و چه خوب، به فرمایش رهبر در خصوص واگذاری مسئولیت ها به  مدیران جوان، صحه گذاشت.

شاید مسعود نجفی حلقه مفقوده پیشرفت فردیس و نقطه ثقل همدلی شورا باشد.

و حرف آخر:

ای کاش معیار سابقه مدیریت برای برخی مسئولیت ها مثل شهردار، طول مدت زمان مدیریت نبود و کیفیت عملکرد در زمان مدیریت، مورد سنجش قرار می گرفت. کم نیستند مدیرانی را که سال ها بر کرسی سمتی می نشینند؛ علاوه بر اینکه هیچ خروجی  مثبتی ندارند، از این سابقه برای رسیدن به منصب های بالاتر استفاده می کنند. برخی ها نیز برای گرفتن جایگاه به سوابق خیالی و جعلی روی می آورند و اینگونه به  مدیران صادق، جوان و توانا فرصت خدمت نمی رسد.

شاید لازم است مسئولان محترم کشور، قانونگذاران ، مدیران حاکمیتی استان و شهرستان و مدیران شهری در گام دوم انقلاب، طی بازنگری بر قوانین، آیین نامه ها و تبصره ها فرصت خدمت برای " نجفی" ها و امثال او را فراهم کنند. اگرچه نجفی در روز پرحاشیه شورا، قرعه "فال"، به نامش افتاد تا از مدیریت بازرسی،  سرپرستی شهرداری فردیس را برعهده بگیرد؛ اما عملکرد مثبت این مدیر جوان که می تواند چراغ روشنی بر کارنامه اولین مدیریت شهری فردیس باشد، بارقه امید برای حضور جوانان جهادگر و "نجفی" ها در مدیریت شهر فاطمی فردیس و توسعه و پیشرفت آن را در دل مردم زنده کرد.

به امید آنکه مدیریت شهری به این امر توجه ویژه داشته باشد.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز