ولیزاده: تشکیل باشگاه های کتابخوانی با هدف افزایش سرانه مطالعه

تسهیل در دسترسی عموم و ارائه کتاب در سوپرمارکت ها

فردیس نیوز - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس تشکیل گروه های مطالعاتی در جامعه، ادارات و نهاد های مختلف را در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش سطح آگاهی عمومی جامعه  پیشنهاد کرد.

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام ولیزاده در نشست کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس با اشاره به پایین بودن سرانه مطالعه گفت: کتابخوان کردن مردم از جمله وظایف دستگاه های فرهنگی است که در این راستا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد باشگاه های کتابخوانی در قالب گروه های 12 نفره در هر مکانی را پیشنهاد می کند تا با معرفی کتاب و تعریف آن لذت کتاب خواندن در مذاق افراد جامعه بنشیند.

 وی بر تشکیل گروه های مطالعاتی در ادارات و دستگاه های مختلف تأکید کرد و افزود: عدم مطالعه افراد جامعه و پایین بودن سطح آگاهی یک آسیب جدی است؛ چرا که بسیاری از ناهنجاری ها به دلیل نا آگاهی شکل می گیرد. تشکیل گروه های مطالعاتی در ادارات و نهادهای مختلف از جمله سازمان زندان ها و بین زندانیان نقش مؤثری بر کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی خواهد داشت.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس با بیان اینکه باید تسهیلات و امکاناتی را در حد توان شهرستان برای ترویج فرهنگ مطالعه فراهم کنیم گفت: چاپ و ارائه کتاب های کم حجم و در قطع جیبی  و ایجاد کتابخانه های باز در اماکن مختلف چون مساجد، مراکز درمانی و اتوبوس ها و تسهیل در دسترسی عموم مردم به کتاب می تواند در افزایش سرانه مطالعه مؤثر باشد.

وی همچنین ادامه داد: کتاب باید با حفظ جایگاهش چون فیلم ها در قفسه هایی جداگانه در سوپر مارکت ها و مراکز پرتردد قرار گیرد و در زندگی مردم جریان یابد. عادت به مطالعه باید از زمان کودکی در افراد جامعه نهادینه شود که در این راستا با برنامه ریزی های مختلف و استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش می توان نسبت به ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه بویژه خانواده ها، گام های مثبتی برداشت.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه