وضعیت بحرانی و تراکم بیش از 40 نفر در برخی مدارس فردیس

فهمیده: مشارکت های مردمی و تجمیع کمک های اندک می تواند در رفع بسیاری از کمبودها و نیازهای آموزش و پرورش راهگشا باشد

فردیس نیوز - مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس در حاشیه مراسم افتتاح دفتر مجمع خیرین مدرسه ساز که صبح امروز سه شنبه 5 بهمن ماه با حضور معاون مشارکت های اداره کل مدارس نوسازی استان البرز، فرماندار، جمعی از مسئولین و خیرین شهرستان برگزار شد از کمبود فضای آموزشی و تراکم بالای دانش آموزان در برخی مناطق خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، فرشته فهمیده گفت: 71 هزار دانش آموز در 390 مدرسه شهرستان در حال تحصیل می باشند که از این تعداد حدود 30 مدرسه قدمتی بیش از 30سال دارند علاوه برآن  بافت اغلب مدارس و سازو کار آنها فرسوده شده که امیدواریم بتوانیم با استفاده از ظرفیت  خیرین در مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان مشکلات کمبود و بهسازی فضای آموزشی را مرتفع نماییم.

وی افزود: هرساله در پروژه مهر مشکلات عمده مدارس، تخریب و بازسازی و بهسازی فضای آموزشی در مدارس شهرستان فردیس صورت گرفته و مدارس برای سال تحصیلی جدید و حضور دانش آموزان آماده سازی می شوند.

مدیر آموزش و پرورش فردیس با بیان اینکه مشارکت های مردمی و تجمیع کمک های اندک می تواند در رفع بسیاری از کمبودها و نیازهای آموزش و پرورش راهگشا باشد اظهار داشت: در شهرستان فردیس در برخی مناطق با وضعیت بحرانی و تراکم کلاس های بالای 40 نفر مواجهیم.

وی افزود: در مناطق ارم، اهری، وحدت و منظریه تراکم جمعیت دانش آموزی بالاست . همچنین در بخش انتهایی شهرستان فردیس  با ساخت مجتمع های مسکونی 1200 واحدی با عدم وجود فضای آموزشی روبرو هستیم.

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه