وزارت ارشاد نمی تواند بدون مجوز سایتی را فیلتر کند

کابینه دولت نیازمند تغییر است

فردیس نیوز - محمدجواد کولیوند نماینده ی مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در خصوص فیلترینگ برخی سایت های خبری گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمی تواند راسا” اقدام به فیلتر سایتی نماید، مگر اینکه دارای مجوز از مراجع ذیصلاح باشد.

به گزارش فردیس نیوز، محمدجواد کولیوند نماینده ی مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با تلاشگران البرز شرایط حاکم بر مجلس و نقش گروه های متعدد را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در مجلس فعلی گروه های مختلف اعم از اصولگرایان، رهروان ولایت، اصلاح طلبان، اقلیت های مذهبی و فراکسیون ها عمدتا” در راه اعتلای انقلاب اسلامی و نظام مقدس تلاش های مضاعفی را می کنند؛ به عنوان مثال فراکسیون رهروان ولایت با محوریت علی لاریجانی و از سوی دیگر اصولگرایان با محوریت غلامحسین حداد عادل با وجود اختلاف نظرهای جزئی در یک مسیر حرکت می کنند و هدفشان یکی است.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در رابطه با میزان اثر گذاری جبهه پایداری در مجلس گفت: اگر جبهه پایداری در مسیر اهداف عالی نظام طرحی را ارئه کند قطعا اصولگرایان هم از آنها حمایت خواهند نمود اما در غیر این صورت این جبهه نمی توانند به تنهایی در مجلس رای نهایی را کسب کند.کولیوند در پاسخ به اینکه آیا سیاست هجومی روحانی را می پسندید، گفت: به عقیده ی من صندلی ریاست جمهوری یعنی صندلی پاسخگویی به مردم و رییس‌ جمهور باید از کنار بسیاری از انتقادها بگذرد و گاهی بهترین پاسخ سکوت است؛ روش اسلامی و سیره امیرالمومنین(ع) در دوره خلافت هم این‌ گونه بود که تحمل و سعه‌ صدر زیادی در مقابل منتقدان و مخالفان داشتند. لذا ریس جمهور فشار اجرایی زیادی را تحمل می کند.

وی تصریح کرد: ما می دانیم که کشور با مسایلی مختلفی در حوزه داخلی و خارجی از قبیل رکود اقتصادی و فشارهای بین المللی مواجه است و همه باید برای رفع موانع به دولت کمک کنند. در عوض دولت تدبیر و امید و روحانی هم باید پاسخگوی شعارها و وعده های داده شده باشد.نماینده ی مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: ریس جمهور باید در کابینه وزارت اصلاحاتی را انجام دهد که این بار بر دوش روحانی نباشد و وزرا خود موضوعات را حل کنند.

با داشتن یک تیم خوب فشار کمتری بر روی دولت خواهد بود و در این میان همفکر بودن تنها چاره کار نیست و کابینه هم نیازمند تغییر می باشد.کولیوند در خصوص فیلترینگ برخی سایت های اینترنتی گفت: سایت هایی که مجوز ندارند کار غیر قانونی انجام می دهند، یعنی نظارتی روی اینها نیست پس خوراکی که به جامعه می دهند ممکن است مخرب باشد؛ اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم نمی تواند راسا” اقدام به فیلتر سایتی نماید، مگر اینکه دارای مجوز از مراجع ذیصلاح باشد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه