ورود شورای شهر مشکین دشت به پروژه نامعلوم
پرینت
#۶١١٧
97/09/14 چهارشنبه 11:36

ورود شورای شهر مشکین دشت به پروژه نامعلوم

توقف پروژه ای که ضرورت ندارد

آقانوری/ پروژه جدولگذاری خیابانی فرعی معروف به چهار بلوط، حد فاصل بلوار شهید آخوندی و خیابان رضوان،  مهمترین چالش نشست صبح روز گذشته شورای اسلامی شهر مشکین دشت شد و صدای همه نمایندگان مردم در پارلمان شهری را درآورد. به طوری که منجر به دعوت شهردار به صحن شورا برای پاسخگویی در خصوص این پروژه شد.

پروژه ای که معلوم نیست از سوی چه کسی حمایت می شود که حتی با پیگیری های اعضای شورا و دستور توقف پروژه توسط شهردار در روز گذشته، عملیات اجرایی آن تا ظهر دیروز و پس از بازدید میدانی اعضای شورا به همراه شهردار از محل پروژه، متوقف نشد و همچنان ادامه داشت.

اجرای این پروژه از جایی مورد ابهام اعضای شورا قرار گرفت که این خیابان فرعی با توجه به وجود تنها چند باغ در بخش منتهی به خیابان رضوان، تردد بسیار کمی در طول هفته دارد. همه اعضای شورا بر این عقیده اتفاق نظر دارند، در حالیکه بسیاری از معابر اصلی مشکین دشت نیازمند بهسازی است، اجرای پروژه جدولگذاری به طول بیش از یک کیلومتر در این خیابان فرعی و تقریبا بدون سکنه دائم، اولویت ندارد. مهمتر از آن اینکه نام این پروژه در لیست جدولگذاری معابر اولویت دار شهر که به تصویب شورا رسیده، وجود ندارد. همچنین با بررسی لیست مورد نظر، به طور کلی  پروژه جدولگذاری بیش از طول 400 متر در این لیست گنجانده نشده است.

به گفته محمدحسین محمدمیرزا عضو باسابقه شورای اسلامی شهر مشکین دشت برخی پروژه ها از جمله بلوار جلال لو که از دوره گذشته مدیریت شهری آغاز شده، همچنان نیمه تمام است؛ در حالیکه علاوه بر کم تردد بودن خیابان 4 بلوط، ضلع جنوبی این خیابان خارج از حریم شهر قرار داشته و ارائه خدمات به خارج از بافت شهری قانونی نیست. همچنین با وجود تأکید همه اعضای شورا بر حفظ سرمایه های شهر در جهت رفع مشکلات مردم و ارائه خدمات مطلوب، با اجرای این پروژه، برخی از اعضای شورا مورد هجمه های فضای مجازی قرار گرفتند، که منصفانه نیست.

همه اعضای شورای اسلامی شهر مشکین دشت اجرای پروژه جدولگذاری خیابان فوق را تحمیل هزینه ای سنگین به شهرداری و هدر رفت سرمایه شهر دانسته و توضیحات شهردار در خصوص این موضوع را خواستار شدند.

طی تماس رئیس شورای اسلامی شهر مشکین دشت، شهردار در صحن شورای اسلامی شهر حضور یافت و پاسخگوی سوالات اعضای پارلمان شهری شد.

سید جعفر موسوی در خصوص این پروژه گفت: جدولگذاری این خیابان در زمان شهردار  قبلی مشکین دشت برنامه ریزی شده که اکنون در حال اجراست. به طور کلی پروژه های توسعه معابر بر اساس برنامه ریزی قبلی و در ادامه آنها صورت می گیرد و برنامه جدیدی برای آن تعریف نکرده ایم.

وی تأکید کرد: ما امانتدار مردم و بیت المال هستیم و کلیه پروژه های عمرانی باید بر اساس نیازسنجی و  اولویت بندی صورت گرفته و مورد تأیید شورا به اجرا برسد.

شهردار مشکین دشت تصریح کرد:  هیچ توصیه ای در خصوص اجرای هیچ پروژه ای از سوی اعضای شورا به شهرداری صورت نگرفته است و در موارد مورد نظردر خصوص خیابان چهار بلوط بررسی می شود و اگر  تخلف و خطایی صورت گرفته باشد، می پذیرم و حتما جبران می کنم.

به گفته شهردار مشکین دشت دستور توقف پروژه روز گذشته به معاون عمرانی داده شد. در حالیکه در بازدیدی که  در پایان این نشست، اعضای شورا با همراهی شهردار از محل پروژه صورت گرفت، همچنان پروژه در حال اجرا بود که شهردار مشکین دشت با اعتراض به معاونت عمرانی برای عدم اجرای دستور توقف پروژه،  مجددا دستور توقف پروژه را داد.

 

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...