وجود نیروی غیرمتخصص و تضعیف شهرداری فردیس

ذبیحی درخواست کرد: نیروها تعیین تکلیف شوند؛ هیچکس به دنبال بیکاری نیروها نیست

فردیس نیوز در سی و هشتمین نشست رسمی شورای فردیس موضوع 128 نفر نیروی شهرداری که طرف قرارداد شهرداری کرج با شرکت تأمین نیرو بوده و هفته گذشته به درخواست اعضای شورا و توسط شهردار از ادامه فعالیت در شهرداری فردیس منع شدند، در صحن شورا مطرح شد و تعیین تکلیف این نیروها مورد تأکید قرار گرفت.

به گزارش فردیس نیوز، رئیس شورای شهر  فردیس با اشاره به حاشیه پردازی برخی رسانه ها در خصوص اخراج تعدادی از کارکنان شهرداری گفت: انتقال اطلاعات باید بر اساس واقعیت ها باشد. تصمیم گیری شورا در این خصوص بر اساس لایحه شهردار جهت تعیین تکلیف حدود140نفر نیروی شرکتی صورت گرفته که از این تعداد قرارداد 27 نفر مربوط به 95-96 بوده و مابقی از 7 تا یکسال در فردیس سابقه کار داشتند. این لایحه با قید دو فوریت در جلسه غیرعلنی مطرح و برای بررسی به کمیسیون بودجه ارجاع شد.

وی با بیان اینکه هیچکس به دنبال بیکاری نیروها نبوده و هیچ تصمیمی در خصوص تسویه آنها گرفته نشده است اظهار داشت: ما دست کارگران زحمتکش را می بوسیم؛  اما آیا باید حضور نیروهای غیرمتخصص در بدنه شهرداری را بپذیریم؟! قرارداد این نیروها خدماتی و فضای سبز است نه کار در بدنه شهرداری؛ در حالیکه در یکی از واحدهای شهرداری 24 نیرو در حال فعالیتند که فقط 4 نفر دارای مدرک کارشناسی بوده و مابقی سیکل و دیپلمند.

رضا اسماعیلی ذبیحی وجود نیروهای غیرمتخصص در بدنه شهرداری را موجب تضعیف شهرداری توپای فردیس دانست و گفت: تقاضای اعضای شورا از شهردار این بود که ظرف یک هفته این نیروها تعیین تکلیف شوند و هر تعدادی که خوانستند، به شهرداری کرج بروند؛ مابقی نیز بر اساس پرونده پرسنلی و در حوزه های مورد نیاز به کارگیری شوند.

سید حسن افتخاریان، رئیس کمیسیون حقوقی با بیان اینکه اقدامات شهردار باید بر اساس قانون باشد گفت: خارج از چارچوب قانون نمی توان رفتار کرد، اخراج نیروها به صورت شفاهی و بدون مصوبه شورا توسط شهردار صورت گرفته در حالیکه اقدام شهردار باید یا بر اساس مصوبه شورا یا دستور کتبی رئیس شورا باشد. ضمن اینکه در تصمیم گیری برای نیروها باید مشکلات معیشتی کارگران مد نظر قرار گیرد.

 

 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه