واگذاری بیش از 8 هزار انشعاب؛ نتیجه عملکرد اداره برق فردیس در سال 97
پرینت
#۶٣٧۵
98/02/25 چهارشنبه 18:45

واگذاری بیش از 8 هزار انشعاب؛ نتیجه عملکرد اداره برق فردیس در سال 97

آقانوری/ رئیس اداره برق شهرستان فردیس در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار ما،  ضمن تشریح عملکرد اداره متبوعش در سال 97، از افزایش 40 درصدی فروش انشعاب نسبت به سال پیش از آن خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، امیر کاظمی گفت: در سال گذشته با ایجاد شرایط تسهیلات و فروش اقساطی انشعاب، به سمت کاهش تلفات شبکه و تخلفات پیش رفتیم؛ به طوری که تلفات شبکه از  14.8درصد در سال 96، به  حدود 13 درصد رسیده است کاهش 1.8 درصدی تلفات شبکه در نتیجه تلاش همکارانم در شبکه توزیع برق شهرستان فردیس بوده که امسال نیز با برنامه ریزی های انجام شده، کاهش 2 درصدی تلفات در دستور کار قرار دارد.

رئیس اداره برق فردیس از فروش 8 هزار و  283 انشعاب در سال 97 خبر داد و افزود: فروش انشعاب با رشد 40 درصدی نسبت به سال 96 مواجه بوده که تا کنون حدود 90 درصد این انشعابات نصب شده است.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی، نوسانات قیمت و عدم تمایل پیمانکاران به شرکت در مناقصه گفت: نوسانات قیمت به حدی است که حتی برخی پیمانکاران از ادامه کار و اجرای پروژه سرباز می زنند. با وجود همه مشکلات، در سال گذشته تا حد امکان از شبکه موجود، انشعاب واگذار شده که در این راستا تأمین برق تعدادی از مشترکین نیازمند اجرای ترانس و شبکه است که در 6 ماه اول سال جاری انجام خواهد شد.

رئیس اداره برق شهرستان فردیس در پاسخ به این سؤال که آیا برنامه ای برای روشنایی معابر تاریک فردیس در سال 98 وجود دارد یا خیر؟ اظهار داشت: روشنایی معابر از جمله اولویت هایی است که در صورت تأمین اعتبارات لازم و شرایط موجود، انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه شرکت توزیع برق درفصول مختلف سال و متناسب با شرایط، برنامه های جامعی برای پایداری شبکه و جلوگیری از قطع برق دارد، گفت: برنامه های کنترل بار تابستان، درخواست از مشترکین و سازمان صنایع برای عبور از پیک  سالانه، ایجاد زیرساخت های لازم برای انشعابات واگذار شده، کاهش تلفات شبکه توزیع، مقابله با بحران، پخش بار شبکه، بهبود وضعیت بار، تعمیر و نگهداری شبکه بر اساس سهمیه تخصیصی و بهبود اصول مطالبات به صورت دائمی در شبکه توزیع برق اجرا می شود.

کاظمی برق را یک کالای حیاتی در چرخه زندگی به ویژه در تولید و صنعت دانست و گفت: پیش بینی بحران های احتمالی و اقدامات پیشگیرانه  به صورت مداوم در شرکت توزیع برق انجام می شود. هرساله  از اسفند ماه پشتیبانی پست های زمینی، کنترل مسیرهای ورودی، هرس درختان برای جلوگیری از آسیب به تاسیسات شبکه، اصلاح ستون ها، تقویت اتصالات، شارژ کابل ها و غیره طی ساز و کاری مشخص انجام می شود.

 وی در ادامه مطالبات معوقه اداره برق شهرستان فردیس را بیش از 7 میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: در سال گذشته تلاش کردیم تا ازطریق برقراری تعامل با ادارات نسبت به وصول مطالبات اقدام شود که خوشبختانه با همکاری مثبت ادارات شهرستان، این امر تا حد بسیاری کارگشا بوده است.

رئیس اداره برق فردیس پاسخ به این سؤال که چرا با وجود معافیت از پرداخت هزینه برق برای مساجد و مدارس، به دلیل عدم پرداخت مبلغ قبض، برای قطع برق این اماکن اقدام می شود؟ گفت: معافیت از پرداخت هزینه برق در مساجد و مدارس بر اساس الگوی مصرف و پروتکل تعریف شده اعمال می شود و هزینه مازاد مصرف باید پرداخت شود.

وی طرح پیک زایی را از طرح های موفق مدیریت مصرف برق در تابستان گذشته دانست و افزود: در تابستان 97 اگرچه خاموشی های سراسری از سوی وزارت نیرو اجرا شد؛ اما در اداره برق فردیس با اجرای طرح پیک زایی و سیاست های تشویقی از طریق مذاکره با صاحبان صنایع در خصوص همکاری با اداره برق و قراردادن تعطیلات تابستانی در ایام بسیار گرم با مصرف بالای انرژی یا جابجایی شیفت کاری در زمان پیک مصرف، توانستیم نتایج مثبتی در کاهش بار شبکه به دست آوریم.

کاظمی بهره برداری از  پست 63 نگارستان را از جمله اقدامات شرکت توزیع برق در سال 97 برشمرد وگفت: با وجود صنایع مادر تخصصی و پرمصرف انرژی از جمله سیناژن و غیره در شهرک صنعتی سیمین دشت و رشد جهشی جمعیت در مناطقی از جمله منظریه، ارم و اهری، در سنوات گذشته، شبکه برق پاسخگوی بار مشترکین در این مناطق نبود. بنابراین زیرساخت لازم برای تأمین بارمورد نیاز این مناطق، به ویژه شهرک صنعتی سیمین دشت با هدف اشتغالزایی، از طریق پست 63 کیلو ولت نگارستان ایجاد شد.

وی در پایان حمایت مسئولان برای اجرای برنامه های حفظ و توسعه شبکه توزیع برق را خواستار شد و  همچنین از شهروندان خواست در خصوص مصرف صحیح انرژی برق همکاری لازم را با اداره برق داشته باشند.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز