واکسیناسیون بیش از یک میلیون و پانصد هزار راس دام در دامداریهای استان البرز
پرینت
#٢٩۵٠
94/07/27 دوشنبه 16:10

واکسیناسیون بیش از یک میلیون و پانصد هزار راس دام در دامداریهای استان البرز

بر روی تعداد 85530 راس دام شامل (اسب، گاو و گوسفند) تست توبرکولین جهت پایش بیماری سل ،آزمایش بروسلوز و تست مالئین جهت بیماری مشمشه انجام پذیرفته است.

فردیس نیوز - آمار عملیات انجام شده در 6 ماهه ابتدای سال جاری در دامداریهای استان البرز حکایت از تحقق صد درصدی واکسیناسیون علیه بیماریهای مشترک و واگیر داشته است. و در طی مدت یاد شده 1544725 دز واکسن به دامهای سبک و سنگین در دامداریهای استان البرز تزریق شده است.

به گزارش فردیس نیوز ، در همین رابطه دکتر مسعود عصار رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای دامی دامپزشکی استان افزود: با تلاش همکاران بخش دولتی بر روی تعداد 85530 راس دام شامل (اسب، گاو و گوسفند) تست توبرکولین جهت پایش بیماری سل ،آزمایش بروسلوز و تست مالئین جهت بیماری مشمشه انجام پذیرفته است.

وی افزود : همچنین علیه بیماریهای واگیر (شامل تب برفکی،لمپی اسکین، طاعون نشخوارکنندگان کوچک و آبله)  906373 مورد و علیه بیماریهای مشترک (بروسلوز،شاربن و هاری) 638352 راس دام واکسینه شده اند.

دکتر عصار گفت دامپزشکی استان همواره در صف اول مبارزه با بیماریهای مشترک بین انسان و دام بوده و با تامین واکسنهای مورد نیاز در طول سال عملیات واکسیناسیون بر علیه بیماریهای مشترک و واگیر را انجام می دهد.

وی در ادامه نیز به عملیات سمپاشی در دامداریهای استان اشاره و گفت در 6 ماهه ابتدای سالجاری بیش از یک میلیون و سی و سه هزار مترمربع جایگاههای نگهداری دام و تعداد 204296 راس دام سبک و سنگین نیز علیه انگلهای خارجی سمپاشی شده اند.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز