واکاوی اتفاقات اخیر مدیریت شهری مشکین دشت
پرینت
#۶۴١۶
98/03/13 دوشنبه 23:07

واکاوی اتفاقات اخیر مدیریت شهری مشکین دشت

اختلاف نظر برای خدمت بیشتر

مریم آقانوری/ در نشست روز گذشته شورای اسلامی شهر مشکین دشت لایحه افزایش 25 درصدی قرارداد شرکت تأمین نیرو برای پرداخت معوقات کارگران پس از چندین بار مطرح شدن در شورا، به تصویب اعضا رسید.

به گزارش فردیس نیوز، آنچه در جلسات گذشته از سوی اعضای شورا مطرح بود، عدم موافقت با افزایش مبلغ قرارداد، به دلیل پیشگیری از برونسپاری نیروهای شرکتی شهرداری بود. اگرچه همه اعضای شورا در لزوم پرداخت حقوق کارگران تأکید داشتند، اما روند صعودی رقم قرارداد، که احتمال عدم توانایی شهرداری به تأمین مبلغ و برونسپاری نیروهای شرکتی را افزایش می داد، مورد مخالفت اعضای شورای اسلامی شهر مشکین دشت بود.

از سوی دیگر معوقات دوماهه کارگران و کسری بودجه مبلغ قرارداد شرکت تأمین نیرو در سال ۹۷ به دلیل اجرای طرح طبقه بندی مشاغل توسط شهرداری که از ابتدای سال ۹۷ و توسط شهردار سابق اجرا شده بود، در شرایط کنونی چاره ای جز افزایش رقم و تصویب لایحه برای پرداخت حقوق معوقه کارگران باقی نگذاشت و در نهایت این لایحه در نشست ۹۸/۲/۲۹ دوباره مطرح و با موافقت ۳ نفر از اعضای حاضر و مخالفت ۲ نفر دیگر، به فرمانداری ارسال شد.

فرمانداری با ایرادی مبنی بر موافقت دوسوم اعضای شورا در تصویب یک لایحه و لزوم امضای صورتجلسه توسط همه اعضا، لایحه فوق را عودت داد تا برای آخرین بار، با رفع ایراد در صحن شورا مطرح و پس از تصویب به فرمانداری ارسال شود. با وجود نظر مثبت اعضای شورا نسبت به پرداخت حقوق معوقه کارگران و دلسوزی آنها نسبت به جلوگیری از حجمی شدن نیروهای شرکتی، طولانی شدن روند تصویب این لایحه و عدم پرداخت حقوق کارگران، سوء تفاهماتی در خصوص اعضای موافق و مخالف لایحه فوق برای کارگران ایجاد کرد که این امر منجر به تشکیل جلسه شفاف سازی با حضور اعضای شورا، شهردار و مجموعه کارگران شرکتی شهرداری مشکین دشت شد.

در این نشست اعضای شورا ضمن بیان نظرات خود در خصوص این لایحه، رفع ایرادات و تصویب لایحه در نشست روز یکشنبه را به کارگران وعده دادند. در نشست روز گذشته شورای اسلامی شهر مشکین دشت، لایحه افزایش ۲۵ درصدی قرارداد شرکت تأمین نیرو برای پرداخت معوقات کارگران با مبلغ ۱.۵ میلیارد تومان در صحن شورا مطرح شد که پس از استعلام تلفنی در خصوص حقوق دوماهه و معوق مانده کارگران، لایحه فوق با رقم یک میلیارد تومان به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر مشکین دشت رسید.

اگرچه این موضوع سوء تفاهماتی را در بین اعضای شورای مشکین دشت ایجاد کرد که برخی افراد تفرقه انداز، همواره در تلاشند تا آتش به جان شورای مشکین دشت بیاندازند که اخیرا از امام جمعه شهرستان فردیس نمره قبولی گرفت. شورایی که با وجود افراد باتجربه و دلسوز و هیئت رئیسه ای جوان و خوشفکر، در کنار شهرداری مسئولیت پذیر و پای کار، مجموعه ای را ایجاد کرده که اگر اندکی از قومیت گرایی و حواشی دور شود، بی شک در پایان دوره پنجم به جرأت بتوان گفت؛ می تواند از بهترین مجموعه های مدیریت شهری استان و حتی کشور باشد.

در شرایط کنونی که در برخی شوراها، نمایندگان مردم به فکر چپاول اموال شهر و پر کردن جیب خود هستند و یا بر سر سهم خواهی ها و لجبازی ها، نفس را به جان مردم تنگ کرده و امور شهر را قفل می کنند؛ مجموعه شورا و شهرداری مشکین دشت نمونه ای قابل ارزش در جمع مدیران شهری کشور خواهد بود که امیدواریم این امر استمرار یافته و این مجموعه قدر خود را بداند و تا آخرین لحظه با حفظ اتحاد و خدمت رسانی مطلوب، پاسخگوی اعتماد مردم مؤمن و ولایتمدار شهر مشکین دشت باشد.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ترویج ارزش های دفاع مقدس با اجرای برنامه های فرهنگی ترویج ارزش های دفاع مقدس با اجرای برنامه های فرهنگی
یادمان شهدای شهرک وحدت افتتاح می شود ...
بیگلو تاکید کرد؛ بیگلو تاکید کرد؛
صدور جواز بدون تاییدیه بهداشت توسط اتحادیه میوه و پروتئین شهرستان فردیس ...
اقدامات ویژه نظارتی دامپزشکی فردیس در ایام عزاداری اقدامات ویژه نظارتی دامپزشکی فردیس در ایام عزاداری
معاینه و بازرسی 726 دام سبک و سنگین در جهت حفظ سلامت مردم ...
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...