هیچگونه کمبودی در تأمین کالاهای اساسی نداریم

قارلقی: افزایش قیمت کالاها را نمی پذیریم؛ با متخلفان قاطعانه برخورد می کنیم

فردیس نیوز- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فردیس گفت: هیچ گونه کمبودی در خصوص کالاهای اساسی مردم از جمله گوشت، برنج ، روغن و غیره در فردیس وجود ندارد و در صورت مشاهده افزایش قیمت هرگونه کالا، با متخلفان قاطعانه برخورد می شود. 

به گزارش فردیس نیوز، اسفندیار قارلقی درهمایش اصناف که ظهر امروز برگزار شد و در جمع کسبه فردیس، با تأکید بر اینکه هیچگونه افزایش قیمتی در سطح شهرستان نباید مشاهده شود؛ از اجرای طرح تشدید نظارت و تشکیل 3 اکیپ بازرسی اداره صمت با همکاری  بسیج اصناف خبر داد و افزود: قیمت کالاها روزانه رصد می شود و طی روزهای گذشته در حبوبات، میوه جات، لوازم یدکی و گاز مایع، اندکی افزایش قیمت مشاهده شده است.

وی ادامه داد: طی روزهای اخیر  337 مورد بازرسی در سطح واحدهای صنفی انجام شده که طی آن 93 پرونده تخلف برای ارائه به تعزیرات  تشکیل و گزارش تخلفات به ارزش  247 میلیون تومان ثبت شده است.

وی با اشاره به افزایش قیمت کرایه بارها و در نتیجه افزایش قیمت میوه جات گفت: با توجه به اینکه 90 درصد حمل بار در کشور توسط کامیون های گازوئیل سوز انجام می شود، برای وانت بارهای بنزین سوز، سهمیه اندکی در نظر گرفته شده که به اندازه مصرف 10 تا 15 روز آنهاست که با توجه به مشکلات موجود، ستاد تنظیم بازار کشور تصمیم دارد سهمیه بنزین وانت بارها را تا میزان  مورد نیاز، افزایش دهد.

در ادامه رئیس اداره صمت فردیس ضمن درخواست از هیئت مدیره اتحادیه اتومبیل کرایه  برای جلوگیری از افزایش قیمت ها، افزود: چندی پیش به اتحادیه ها  اعلام شد که رانندگان و تمامی کارکنان آژانس های اتومبیل  در سامانه های ناوگان پارس و ایرانیان اصناف ثبت نام کنند و شماره شبای خود را در سامانه ثبت کنند تا مابه التفاوت سوخت به حسابشان  واریز شود. بر این اساس به هیچ عنوان افزایش قیمت در سطح کرایه آژانس ها را  نمی پذیریم و اتحادیه مربوطه باید  نسبت به فعال کردن گشت بازرسی ویژه با همکاری اداره صمت  و اتاق اصناف اقدام کند.

وی با اشاره افزایش  قیمت گاز IPG در شهرستان فردیس گفت: متأسفانه  در مهرماه امسال سهمیه گاز استان از 970 تن به 700 تن کاهش یافته و با افزایش قیمت بنزین میزان گاز مصرفی خودروها نیزبا روند افزایشی همراه بوده که موجب افزایش قیمت این سوخت شده است. در حال حاضر  قیمت کپسول گاز 7 هزار و 600 تومان است و با گرانفروشان برخورد قاطع خواهد شد. در این راستا از 3 جایگاه سوخت گزارشی به ارزش 150 میلیون تومان ثبت و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

قارلقی با بیان اینکه هیچ واحد تولیدی حق افزایش قیمت ها را ندارد؛ از اتحادیه  لوازم یدکی اتومبیل خواست تا افزایش قیمت  واحدهای تولیدی را به صمت اعلام کنند تا برخورد مناسب  صورت گیرد. همچنین از اتحادیه تعمیرکاران اتومبیل و سایر اتحادیه های خدماتی خواست تا در راستای جلوگیری از تضییع حق واحدهای صنفی، لیست قیمت خدمات علاوه به کسبه، به اداره صمت و کمیسیون نظارت ارائه شود.

وی با بیان اینکه کمیسیون رسیدگی به شکایات در اتحادیه های صنفی  فعال شود تا رصد و کنترل قیمت ها بادقت بیشتری انجام شود؛ تأکید کرد: با توجه به شرایط موجود و احتمال سوء استفاده سودجویان در خصوص ارائه و قیمت کالاها، اتحادیه ها موظفند کمبود هرنوع کالایی  در سطح شهر را به اتاق اصناف و اداره  صمت اعلام کنند تا از احتکارکالاها  و سایر تخلفات جلوگیری شود.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه