هم افزایی ظرفیت های تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی و بخش خصوصی در جهت توسعه درمان های نوین پزشکی

فردیس نیوز- تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و هلدینگ توسعه درمان‌های پیشرفته به منظور ایجاد و گسترش همفکری و همکاری‌های پژوهشی و فناوری، توسط دکتر بابک نگاهداری سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر رضا آقانوری دبیر هیأت امنای هلدینگ توسعه درمان‌های پیشرفته به امضا رسید.

به گزارش فردیس نیوز و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نگاهداری سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اهمیت درمان‌های نوین با رویکردهای سلولی و مولکولی، گفت: با توجه به پیشرفت های درمان در حوزه سلولی و مولکولی، شاید در آینده ای نزدیک رویکردهای نوین در تشخیص و درمان که اساس آنها روش های سلولی و مولکولی است جایگزین درمان های رایج امروز پزشکی شود.

وی افزود: مجموعه هلدینگ درمان های پیشرفته، تمرکز ویژه‌ای بر توسعه فناوری های نوین برای درمان بیماری‌های صعب العلاج با رویکردهای سلولی و مولکولی دارد.

سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: تولید کیت‌های تشخیصی یا تولید واکسن سرطان مبتنی بر رویکردهای سلولی و مولکولی از جمله پروژه‌های است که در مجموعه هلدینگ درمان های پیشرفته در حال سرمایه گذاری است.

نگاهداری با اشاره به ظرفیت های تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فناوری‌های نوین و نانو فناوری، گفت: محققان و اعضای برجسته هیأت علمی و بخش قابل توجهی از شرکت‌های فعال در حوزه های بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و فناوری نوین در مراکز رشد این دانشگاه، به عنوان دو ظرفیت عمده در عرصه تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به صورت متمرکز مشغول فعالیت هستند که امیدوارم هم افزایی این ظرفیت ها با مجموعه هلدینگ درمان های پیشرفته سرمنشاء خیرات و برکات در کشور و توسعه درمان های نوین در پزشکی شود. ‍

،

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه