همت وکلای نیکوکار البرز در رزمایش کمک مؤمنانه

فردیس نیوز- نشست هم اندیشی هیئت رئیسه کارگروه نیکوکاری حمایت البرز با نمایندگان اداره کل تبلیغات اسلامی استان در راستای فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله) و  مشارکت در رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه برای ساماندهی کمک های جمعی از وکلای خیر عضو این گروه، برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست حجت الاسلام جلالوند کارشناس آموزش اداره کل تبلیغات اسلامی استان البرز بر لزوم هم افزایی ظرفیت گروه های مردمی در اجرای رزمایش مواسات و کمک مومنانه تاکید کرد و افزود: با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی،  خانواده  های نیازمند در استان شناسایی شده و تحت پوشش حمایت معیشتی و اهدای کمک های مؤمنانه قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه در اجرای  رزمایش کمک مؤمنانه  و جمع آوری کمک های مردمی تکیه بر حرکت های جهادی است؛ گفت: گروه های مردمی و صنفی نقش مؤثری در  مشارکت بیشتر مردم برای کمک به محرومان دارند و سازمان تبلیغات اسلامی از این اقدامات حمایت می کند.

در ادامه  عضو شورای عالی آموزش مرکز وکلای قوه قضائیه و رئیس کارگروه حمایت البرز، گفت: وکلای خیّر استان البرز  با نیت نذر شغلی،  خدمات عام المنفعه و خیریه بسیاری از جمله آزادی زندانیان، پذیرش پرونده های حقوقی و کیفری زندانیان نیازمند، را بدون دریافت حق الوکاله و غیره انجام داده اند.

یونس کریمی با اشاره به شرایط کرونایی و نیاز  امروز جامعه، بر لزوم مشارکت همگانی در کمک به نیازمندان تاکید کرد و افزود: در این راستا وکلای نیکوکار با همراهی مردم خیّر استان، جمع آوری کمک های معیشتی به نیازمندان  را در اولویت قرار داده اند.

رئیس کمیسیون کارآموزی  مرکز وکلا قوه قضائیه استان البرز با تاکید بر لزوم افزایش آگاهی عموم جامعه در موضوعات حقوقی،  مشاوره حقوقی به صورت آنلاین  از طریق شبکه های مجازی را از جمله برنامه های آتی وکلای خیّر البرزی برشمرد.

وی همچنین از تداوم خدمات و اقدامات خیرخواهانه کارگروه حمایت و وکلای نیکوکار البرز خبر داد و یادآور شد: این امر نیازمند مشارکت خیّران  و دستگاه های ذیربط در جهت کمک به نیازمندان و رفع مشکلات معیشتی آنهاست.

در بخش دیگری پیمان احمدی مدیر دفتر مرکزی حمایت از ایثارگران و جانبازان استان و عضو هیئت رئیسه کارگروه حمایت البرز، هدف از تشکیل این کارگروه  را حمایت واقعی از همه اقشار و نیازمندان جامعه با کمک مردم و همکاری مسئولان دانست.

وی ضمن تشریح برخی فعالیت های عام المنفعه دفتر مرکزی حمایت از ایثارگران و جانبازان استان البرز، تهیه جهیزیه، آزادی زندانیان و تسهیل در امور ایثارگران و جانبازان را از جمله اقدامات این مرکز برشمرد.

 

 

،


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه