همت مضاعف مدیریت شهری در افزایش سرانه های فرهنگی فردیس
پرینت
#۶۶٧٢
98/07/29 دوشنبه 19:03

همت مضاعف مدیریت شهری در افزایش سرانه های فرهنگی فردیس

فردیس نیوز - دبیر شورای اسلامی شهر فردیس گفت: شهرداری تصدی گری امور تخصصی از جمله کتابخانه ها را به نهاد های ذیربط واگذار کند.

به گزارش فردیس نیوز، ملیحه اکبری درحاشیه بازدید از کتابخانه پارک تندرستی که پیش از ظهر امروز با همراهی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان البرز انجام شد؛ ضمن تقدیر از پیگیری های مجموعه نهاد کتابخانه های عمومی در استان و شهرستان در امر توسعه کتابخانه های فردیس، اظهار داشت: طرح واگذاری حق انتفاع 15 ساله کتابخانه پارک تندرستی  به کتابخانه های عمومی  در کمیسیون فرهنگی شورا تأیید شد و با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر به تصویب رسید تا به زودی شاهد بهره برداری از آن در قالب اولین کتابخانه تخصصی کودکان  استان البرز باشیم.

وی با ابراز خرسندی از تصویب لایحه واگذاری حق انتفاع کتابخانه پارک تندرستی به نهاد کتابخانه های عمومی در زمان تصدی گری اش در سمت ریاست کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر فردیس و ایجاد اولین کتابخانه در این شهر پس از 20 سال، بیان کرد: شخصا اعتقاد دارم  شهرداری نمی تواند متصدی خوبی برای امور تخصصی همچون کتابداری باشد؛ بلکه می تواند با واگذاری  این امور به متولیان آن در ادارات مربوطه، زمینه بهره برداری بهینه و حرفه ای از این اماکن به نفع شهروندان را ایجاد کند.

عضو هیئت رئیسه پارلمان شهری فردیس به نقش مؤثر توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی در کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: اگر با همراهی همکارانم در شورای اسلامی، بتوانیم درزمان باقیمانده از دوره فعالیت اولین مدیریت شهری فردیس نسبت به افزایش سرانه مطالعاتی این شهر، حتی به اندازه یک متر، اقدام کنیم؛ به وظیفه خود در ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه عمل کرده ایم.

وی تسریع در پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی را از شهرداری فردیس خواستار شد و افزود: طبق قانون در صورت عدم پرداخت به موقع سهم نیم درصدی توسط شهرداری، این مبلغ از حساب شهرداری کسر می شود و ممکن است در مناطق دیگر استان هزینه شود.

اکبری در پاسخ به این سؤال که دیدگاه شورا برای واگذاری حق انتفاع فرهنگسرای شهرک وحدت به کتابخانه های عمومی چیست؟ ؛ بدون اعلام نظر شورا و با اشاره به نظرمخالف نمایندگان شهرداری در مذاکرات گذشته با اداره کتابخانه های عمومی در این خصوص، خاطرنشان کرد: باید در این موضوعات به لزوم جلوگیری از موازی کاری، هم افزایی ظرفیت ها و بهره برداری از آن به نفع مردم، توجه ویژه داشته باشیم.

وی در خصوص موضوع واگذاری زمین از سوی شهرداری فردیس به کتابخانه شهرک سیمین دشت که در زمان شهردار سابق فردیس در انجمن کتابخانه های عمومی  شهرستان مطرح شده بود؛ اظهار بی اطلاعی کرد و در خصوص هر دو موضوع فوق، قول پیگیری داد.

بانوی شورای شهر فردیس اظهار امیدواری کرد که اولین مدیریت شهری فردیس بتواند با شناسایی ظرفیت های جدید و تقویت همکاری دوجانبه نهاد کتابخانه های عمومی و مدیریت شهری؛ گام های مثبتی در جهت  افزایش زیرساخت های کتابخوانی این شهر بردارد.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز