همت بلند خیران البرزی به بار نشست؛
پرینت
#۶٩١٩
98/11/28 دوشنبه 16:55

همت بلند خیران البرزی به بار نشست؛

گذشت اولیای دم و رهایی 4 متهم به قتل از بند زندان

فردیس نیوز- هر شغلی در کنار امور عادی خود، چالش های ناخواسته ای دارد که ممکن است هیچگاه فکری برای پیشگیری از آن نتوان متصور شد. در سال  96 عوامل نیروی انتظامی به ظن سرقتی بودن یک خودرو دستور توقف می دهندکه پس از توقف خودرو سرنشین آن به کلانتری منتقل می شود.

یونس کریمی، وکیل پرونده یکی از خیرین استان و البته حاذق در امر وکالت، که پس از دو سال و نیم اخیرا وکالت اولیای دم را بر عهده گرفته است؛  می گوید: دو سال و نیم پیش و در روز عاشورا، سعید سلیمی پورپس از توقیف خودرو و درگیری با 4 مأمور نیروی انتظامی(سه سرباز و یک نیروی کادری) و انتقال به بازداشتگاه، بر اثر این درگیری متاسفانه دار فانی را وداع می گوید.

برای پدر و مادر، همسر و فرزند سعید سلیمی پور تحمل این فاجعه سخت است و تنها نان آور خانواده ای 3 نفره  در این اوضاع بد معیشتی دیگر تکیه گاه خانواده نیست و  قصاص قاتل یا قاتلین را از دادگاه درخواست دارند. از سوی دیگر چهار متهم (سه سرباز و یک نیروی کادری) دخیل در این قتل بازداشت می شوند و به علت پیچیدگی پرونده، به مدت  2سال و نیم به صورت تکلیف در بند زندان به سر می برند. پدر مقتول که یک نظامی بازنشسته است سختی بزرگ شدن 3 فرزند خود در دوران 30 ساله خدمت را یادآور می شود و بار غم از دست دادن سعید،  اندوه وصف ناپذیری را در جهره اش نمایان می کند.

با ورود کریمی به پرونده خانواده پور سلیمی و کابوس قصاص برای  4 متهم به قتل و خانواد آنها، پای دفتر حمایت از  ایثارگران و جانبازان استان و خیرین البرزی را به ماجرا کشیده می شود.

مدیر دفتر مرکزی حمایت از  ایثارگران و جانبازان البرز می گوید: با پیگیری مستمر وکیل پرونده و بنا بر وضعیت زندانیان و خانواده ها، جلساتی برای حل مشکل موجود برگزار شد که نهایتا با بزرگ منشی و گذشت خانواده مقتول و رضایت آنها، پرونده مختومه شد. پیمان احمدی اضافه کرد: به منظور قدردانی از این گذشت خداپسندانه پیشنهاد پرداخت دیه به خانواده سلیمی پور ارائه شد که با  بزرگواری این خانواده، تنها با دریافت 280 میلیون تومان موافقت کرده و بخشی از مبلغ دیه بخشیده شد. وی افزود: مبلغ مورد نظر نیز با مشارکت فعال خیران البرزی و  خانواده 4 متهم مذکور تأمین  و موجب آزادی متهمان شد.

 به گفته کریمی وکیل خانواده سلیمی پور، پیچیدگی پرونده به دلیل عدم  امکان تشخیص دقیق قاتل یا میزان مشارکت هرکدام از متهمین در قتل بود که احتمال طولانی تر شدن زمان رسیدگی را افزایش می داد که در نهایت با رضایت اولیای دم و همت بلند خیران البرزی،  پرونده ای سنگین و مبهم به لحاظ قضایی را مختومه شد و پایانی خوش از گذشت و نیکوکاری را رقم زد.

گفتنی است به همت مدیریت  دفتر حمایت از ایثارگران و جانبازان البرز مراسم تجلیل از اولیای دم و خیران البرزی در محل این دفتر در مرکز استان برگزار شد.  

،

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
پیام امام جمعه کرج در پی شیوع ویروس کرونا؛ پیام امام جمعه کرج در پی شیوع ویروس کرونا؛
دشمنان با سیاه نمایی و جعل اخبار کذب نخواهند توانست جامعه ما را ملتهب کنند / روحیه خود را با ارتباط ...
آیت‌الله حسینی همدانی در دیدار با نماینده منتخب مردم استان البرز در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی: آیت‌الله حسینی همدانی در دیدار با نماینده منتخب مردم استان البرز در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسل
اعتماد مردم به جوانانِ انقلابی در انتخابات نشانه‌ی ولایتمداری ملت است ...
با رای البرزی ها  دو نماینده  وارد مجلس می شوند با رای البرزی ها دو نماینده وارد مجلس می شوند
کار نماینده سوم البرز به دور دوم کشیده شد ...
برپایی ششمین همایش مرکز وکلای قوه قضائیه البرز برپایی ششمین همایش مرکز وکلای قوه قضائیه البرز
و تقدیر از وکلا و کارشناسان نمونه ...
آزادی  ۲۵  زندانی زن ندامتگاه فردیس آزادی ۲۵ زندانی زن ندامتگاه فردیس
بازدید رئیس کل دادگستری استان البرز از بند نسوان ندامتگاه فردیس ...