همایش شیر مادر با شعار حمایت همه جانبه برای تداوم شیردهی مادران در فردیس برگزار شد

رابطین و مراقبین سلامت موظفند جز در موارد خاص مطابق با دستورالعمل وزارت بهداشت، شیر مادر را برای نوزادان تجویز کنند

فردیس نیوز- بمناسبت هفته جهانی شیر مادر صبح امروز یکشنبه 22 مردادماه همایش یک روزه شیر مادر به همت واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت شهرستان فردیس در سالن همایش شهرداری منطقه 3 برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز، کارشناس برنامه کودکان مرکز بهداشت شهرستان فردیس گفت: بمناسبت هفته جهانی شیر مادر "همایش یک روزه شیرمادر" با  حضور سرپرست مرکز بهداشت شهرستان و  150 نفر از مراقبین سلامت، رابطین بهداشت و مربیان مهدکودک شهرستان برگزار شد .

الهه خالقی فر هدف از برگزاری این همایش را حساس سازی جامعه در خصوص ترویج تغذیه با شیر مادر در راستای شعار "حمایت همه جانبه برای تداوم شیردهی مادران " دانست و افزود: در این همایش در خصوص اهمیت تغذیه با شیرمادر، وضعیت صحیح شیردهی، مشاوره شیردهی، گریه و بی قراری شیرخوار ، باورهای غلط شیردهی و سایر موضوعات مرتبط توسط پزشکان و کارشناسان متخصص آموزش هایی داده شد.

وی افزود: رابطین و مراقبین سلامت موظفند در مشاوره شیردهی، شیر مادر را برای نوزادان تجویز کنند مگر در موارد خاص که طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، شیر مصنوعی(شیرخشک) برای نوزادان توصیه می شود.

گفتنی است در این همایش تعدادی از مادران شاغل شیرده ، جمعی از مادران شیرده موفق با فرزندان دوقلو و تعدادی از رابطین سلامت فعال در پایگاه های سلامت شهرستان فردیس تجلیل شدند.

،


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه