هشدار دادستان مرکز استان البرز به ادارات دولتی و شهرداری‌ها

استفاده از وسایل و امکانات ادارات و شرکت‌های دولتی و شهرداری‌ها و نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند برای تبلیغ له نامزدها یا علیه آن‌ها به هر نحو ممنوع است و مرتکب مجازات می‌شود

فردیس نیوز- شاکرمی در بخشنامه‌ای به روسای ادارات دولتی و نهادهای عمومی آورده است: استفاده از وسایل و امکانات ادارات و شرکت‌های دولتی و شهرداری‌ها و نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند برای تبلیغ له نامزدها یا علیه آن‌ها به هر نحو ممنوع است و مرتکب مجازات می‌شود.

به گزارش فردیس نیوز، حاجی رضا شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از ارسال بخشنامه‌ای به روسای ادارات دولتی و نهادهای عمومی استان در آستانه آغاز فرآیند اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری خبر داد و گفت: در این نامه متذکر شده‌ام که روسای ادارات دولتی و نهادهای عمومی با توجه به ماده 59 قانون انتخابات مجلس و ماده 25 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری هشدارهای لازم را به پرسنل و ادارات تابعه خود بدهند.

وی توضیح داد: بر اساس قانون استفاده از وسایل و امکانات ادارات و شرکت‌های دولتی و شهرداری‌ها و نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند برای تبلیغ له نامزدها یا علیه آن‌ها به هر نحو ممنوع است و مرتکب یا مرتکبان بر اساس ماده 598 قانون مجازات اسلامی مجازات می‌شوند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همچنین متذکر شد: نشریات و رسانه‌های متعلق به ادارات دولتی و نهادهای عمومی حق تبلیغ برای نامزدها حتی در قالب درج آگهی را ندارند و در صورت تخطی بر اساس ماده 81 قانون انتخابات به حبس و جزای نقدی محکوم خواهند شد.

وی تاکید کرد: نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه با بالاترین مقام استانی اداره یا نهاد مربوطه خواهد بود و متخلف در هر جایگاه و رتبه‌ای باشد تحت تعقیب قرار خواهد گرفت


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه