هزینه 60 میلیاردی آشوب ها برای مدیریت شهری فردیس
پرینت
#۶٧۵۴
98/09/08 جمعه 14:04

هزینه 60 میلیاردی آشوب ها برای مدیریت شهری فردیس

شهرداری مرکزی فردیس در هفته آتی کارش را از سر می گیرد

فردیس نیوز-سرپرست شهرداری فردیس گفت: ساختمان شهرداری فردیس خریداری شده و خدمات شهرداری مرکز از اواسط هفته آینده به شهروندان ارائه می شود.

به گزارش فردیس نیوز، مسعود نجفی با اشاره به مصوبه شورا در خصوص خرید ساختمان شهرداری، اظهار داشت: در راستای تسریع در ارائه خدمات به شهروندان، با مساعدت شورای اسلامی شهر فردیس و حمایت شورای تأمین شهرستان، ساختمانی با کارایی مناسب برای شهرداری مرکز خریداری شد.

وی میزان اعتبار صرف شده برای خرید ساختمان شهرداری فردیس را 8 میلیارد و 65 میلیون تومان اعلام کرد و افزود:این ساختمان در 3 طبقه با زیربنای 1700 مترمربع در بلوار شهید تهرانی مقدم خریداری شد و از اولین ساعت پس از خرید ساختمان، همکارانم در همه واحدهای شهرداری حتی نیروهای خدماتی در 3 شیفت کاری، مقدمات استقرار شهرداری مرکزی فردیس در ساختمان جدید را فراهم می کنند.

سرپرست شهرداری فردیس با بیان اینکه مراحل آماده سازی و استقرار در طبقه منفی این ساختمان به صورت کامل اجرا شده است؛ گفت: با برگزاری نشست کمیسیون ماده 100 از دوشنبه هفته آتی، ارائه خدمات شهرداری مرکزی فردیس به شهروندان در ساختمان جدید آغاز می شود.

وی افزود: در جریان وقایع اخیر، تمامی اسناد و مدارک پشتیبان الکترونیک، اوراق و پرونده های مالی شهرداری به سلامت از ساختمان شهرداری مرکزی فردیس خارج شد، اما به دلیل آسیب دیدگی زیرساخت ها ارائه خدمات در دو منطقه شهرداری به تعویق افتاد که در حال حاضر ارائه خدمات به شهروندان در مناطق یک و دو شهرداری فردیس به صورت کامل انجام می شود.

وی میزان خسارات وارده توسط آشوبگران به مجموعه تأسیسات و ساختمان های شهرداری فردیس را 50 تا 60 میلیارد تومان، بر اساس برآورد اولیه، اعلام و بیان کرد: در جریان این امر، علاوه بر ساختمان مرکزی شهرداری و شورای اسلامی شهر فردیس، ساختمان منطقه یک و سازمان فرهنگی شهرداری، فرهنگسرای گلستان، مبلمان و تأسیسات شهری دچار آسیب شده است.

نجفی با تشریح استحکام بنای ساختمان آسیب دیده شهرداری مرکزی فردیس گفت: سازه اولیه این ساختمان در سال 1370 در یک طبقه طراحی و احداث شده که 3 مرحله تغییردر بنای اولیه از جمله احداث دو طبقه مازاد و دو مرحله تغییرات داخلی، موجب تضعیف استحکام این بنا شده است.

وی افزود: در آتش سوزی توسط اغتشاشگران و با توجه به ممانعت آنها از امداد رسانی توسط خودروهای آتش نشانی به ساختمان شهرداری مرکزی فردیس، این ساختمان بیش از 4 ساعت در آتش سوخت و طبق نظر کارشناسان، به دلیل عدم استحکام لازم، بازسازی ساختمان امکانپذیر نیست. همچنین بر همین اساس ساختمان شورا واقع در ضلع شرقی این ساختمان نیز به دلیل یکپارچه بودن و اتصال دو ساختمان شورا و شهرداری، استحکام لازم را برای بازسازی ندارد.

سرپرست شهرداری فردیس احداث ساختمان مناسب برای شورا و شهرداری را از برنامه های آتی مدیریت شهری دانست و شهرداری مرکزی به صورت موقت در این ساختمان مستقر می شود؛ گفت: با توجه به شرایط موجود، در صورت فروش ملک ساختمان شهرداری با تصمیم شورا، از محل عایدی آن در اسرع وقت، ساختمان شورا و شهرداری در یکی از املاک موجود شهرداری احداث خواهد شد و می توانیم بودجه مورد نظر را در متمم بودجه 98 و لایحه بودجه 99 پایدار کنیم.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
رکورد صادرات استان شکسته شد رکورد صادرات استان شکسته شد
خسارت آسیب دیدگان اغتشاشات جبران می شود؟ ...
البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی
قاسمی: با استقلال آموزش و پرورش فردیس موافقیم؛ مجوز سازمان امور اداری و استخدامی کشور لازم است ...
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...