نیروی انتظامی؛ پیشانی جبهه امنیت
پرینت
#۵٩٩۵
97/07/13 جمعه 19:53

نیروی انتظامی؛ پیشانی جبهه امنیت

ایمانی: پیشرفت نیروی انتظامی و ارتقای امنیت در گروی اقتدار و اعتماد مردم

مزرئی/امام جمعه شهرستان فردیس گفت: نیروی انتظامی به دلیل ارتباط مستقیم بامردم در بطن جامعه، در  پیشانی جبهه امنیت قراردارد و برای برقرای امنیت باید اقتدار داشته باشد.

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در خطبه های  نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت سالروز شهادت امام سجاد(ع) و تبریک هفته نیروی انتظامی، اقتدار و اعتماد مردم به نیروی انتظامی را دو ابزار پیشرفت این نیرو دانست و افزود: امنیت از جمله نعمت های مجهول است که تا به خطر نیافتد کسی قدرش را  نمی داند و نیروی انتظامی با دارا بودن مسئولیت سنگین تامین امنیت، از اهمیت بالایی برخوردار است.

خطیب جمعه شهرستان فردیس ایمان و اتکال به خدا، اتصال و ارتباط بیشتر با مردم و حضور در صحنه، را از جمله مولفه های ایجاد اقتدار و  سختکوشی، مجاهدت و آمادگی برای فداکاری در راه خدمت به جامعه را از موارد افزایش اعتماد مردم به نیروی انتظامی برشمرد.

وی با اشاره به مجاهدت ها و رشادت های نیروی انتظامی در مواجهه با آشوبگران، گفت: در مناسبت های مختلف و زمان استراحت مردم از جمله ایام نوروز، نیروی انتظامی مشغول فعالیت و تامین امنیت جامعه است. کم و کاستی در هر سازمانی وجود دارد اما نباید با این موارد، رشادت ها و خدمات نیروی انتظامی نادیده گرفته شود و زحمات آنها بویژه نیروی انتظامی فردیس در جهت ارتقای امنیت شهرستان جای تقدیر دارد.

ایمانی موضع رهبری در مقابل آمریکا، رأی دادگاه لاهه به نفع ایران و کاهش نرخ ارز را از اتفاقات مثبت در هفته اخیر دانست و افزود: با دخالت بانک مرکزی و تزریق ارز در بازارآزاد، کاهش نرخ ارز آغاز شد و تشویق مردم به وارد کردن ارزهای خانگی به بازار از  طریق شبکه های مجازی، دستگیری مفسدان اقتصادی و متخلفان ارزی توسط قوه قضائیه و شفاف سازی توسط رسانه ملی در کاهش  نرخ ارز تأثیرگذار بود .این امر نشان داد دولت در صورتی که تعلل نکند،  توانایی لازم در مدیریت اقتصادی کشور را دارد.  

وی با بیان اینکه افزایش نرخ ارز، بخشی به قصور در مدیریت اقتصادی توسط  دولت و بخشی نیز  به فرهنگ جامعه مربوط می شود، بر لزوم وحدت قوای سه گانه و حمایت رسانه ها بویژه رسانه ملی برای مدیریت وضعیت اقتصادی موجود تأکید کرد.

امام جمعه شهرستان فردیس با تأکید بر لزوم فرهنگسازی در جامعه و عدم احتکار کالا گفت: پیش از اینکه تحریم ایجاد شود، با ایجاد جو روانی در جامعه، ما مردم با افزایش خرید و احتکار کالا، موجب افزایش قیمت کالاها در بازار شده و تحریم ایجاد می کنیم که باید در این خصوص فرهنگسازی شود.

وی با اشاره به تعلل دولت برای انتخاب وزرای کارو صنعت، معدن و تجارت افزود: چینش تیم اقتصادی دولت و وزرایی که مسئولیت آنها به امور اقتصادی و معیشتی مردم بستگی دارد ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید مورد تئجه دولت قرار گیرد. مراودات تجاری و نفتی ما با چین و هند است اما در این کشورها  نماینده عالی نداریم. بیش از ۴ ماه است در فرانسه سفیر نداریم و این دلایل موجب می شود که به این نکته بیاندیشیم که  دولت شرایط واقعی کشور را درک نمی کند.

حجت الاسلام ایمانی بر لزوم توسعه کشور با تکیه بر  ظرفیت داخلی کشور گفت:  تحریم های ایران ۵۰ سال گذشته و اعتماد به ظرفیت های داخلی کشور موجب پیشرفت در صنعت موشکی  و غنی سازی شد. نگاه  ما باید به سرمایه های نیروی انسانی داخل کشور باشد و و به آنها اعتماد کنیم تا به تعالی و پیشرفت برسیم.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ضرورت  توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس	ضرورت توجه ویژه به موضوع سرویس مدارس
سرویس مدارس می تواند یک کلاس فرهنگی باشد ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...
اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان
حمایت تمام قد آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج از سبزپوشان سپاه ...
فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق» فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق»
فراخوان ثبت‌نام در جشنواره «جوان موفق»، ویژه جوانان استان البرز باهدف شناسایی جوانان نخبه، توانمند و ...
توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛ توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛
جمع آوری و ارسال ۲۷ تن کمک های مردمی از اقلام مورد نیاز سیل زدگان ...