نگاه مثبت امام جمعه فردیس به کمیسیون فرهنگی
پرینت
#۶۵١٨
98/05/07 دوشنبه 15:20

نگاه مثبت امام جمعه فردیس به کمیسیون فرهنگی

تأکید حجت الاسلام ایمانی: کمیسیون فرهنگی مکمل شورای فرهنگ عمومی باشد

آقانوری/ امام جمعه فردیس با ارزیابی مثبت از نشست هم اندیشی کمیسیون فرهنگی شورای فردیس با متولیان حوزه فرهنگ شهرستان گفت: این مجموعه  به عنوان مکمل شورای فرهنگ عمومی، می تواند بازوی اجرایی شورای فرهنگ عمومی باشد و در اجرای مصوبات آن نقش مؤثری را ایفا کند.

به گزارش فردیس نیوز، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در حاشیه شصت و یکمین نشست کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر فردیس که صبح امروز با عنوان نشست هم اندیشی با دستگاه های فرهنگی در جهت تقویت راهبردهای حوزه فرهنگی و اجتماعی در محل دفتر امام جمعه برگزار شد در گفتگوی اختصاصی با ما، ضمن تشریح جایگاه شورای فرهنگ عمومی، بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی با ریاست امام جمعه و حضور فرماندار و مسئولان دستگاه های ذیربط برای سیاست گذاری کلی در امور فرهنگی شهرستان برگزار می شود.

وی محدودیت زمان و عدم اجرای مصوبات را از نقایص شورای فرهنگ عمومی دانست و افزود: شوراهای فرهنگ عمومی همواره برای اجرای مصوبات، بیان دیدگاه های همه مسئولان و بررسی همه مشکلات با توجه به برگزاری ماهانه و دوساعته جلسات این شورا، با چالش مواجه هستند. شورای فرهنگ عمومی کار سیاست گذاری و  ستادی انجام می دهد و کار صف و اجر باید توسط مجموعه ای دیگر، ساماندهی و نظام مند شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی فردیس در خصوص برگزاری مستمر این نشست ها توسط کمیسیون فرهنگی، اظهار داشت:  این مجموعه می تواند به عنوان کمیسیون اجرایی شورای فرهنگ عمومی کارش را انجام دهد؛ به طوریکه تمام اولویت ها و مصوبات شورای فرهنگ عمومی در این شورا به بحث گذاشته شود و ضمن تعامل و هم افزایی دستگاه های فرهنگی، از ظرفیت آنها برای اجرایی شدن مصوبات شورای فرهنگ عمومی بهره گیری شود.  

وی یادآور شد: حضور شورا و شهرداری ها با توانمندی مالی مناسب، که در هر شهر می تواند مانند یک دولت کوچک، ارائه خدمت کند، در موضوعات مختلف عمرانی، فرهنگی و تبلیغی می تواند به کمیسیون کمک کند.

حجت الاسلام ایمانی گفت: من فکر می کنم اگر هر دو مجموعه شورای فرهنگ عمومی و کمیسیون فرهنگی شورا، وظایف خود را بشناسند و کمیسیون شورا بدون دخالت در سیاست گذاری ها، فقط در نحوه اجرای سیاست های شورای فرهنگ عمومی وارد میدان شود، می تواند به عنوان مکمل این شورا به کارش ادامه دهد. اما در غیر اینصورت، به دلیل موازی کاری با شورای فرهنگ عمومی و با توجه به جایگاه قانونی و تعریف شده این شورا، پایان کار این مجموعه خواهد بود.

وی با توصیف مزایای برگزاری مستمر کمیسیون فرهنگی، اظهار داشت: با توجه به اینکه بسیاری از افراد عضو کمیسیون فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی عضویت دارند، می توانند سیاست های این شورا را در کمیسیون مطرح و نسبت به اجرای آن در کمیسیون برنامه ریزی و تصمیم گیری شود، با این وصف کمیسیون فرهنگی می تواند بازوی اجرایی خوبی برای شورای فرهنگ عمومی باشد و کار را پیش ببرد.

امام جمعه فردیس در پایان با بیان اینکه نگاهم در خصوص برگزاری مستمر این نشست های کمیسیون فرهنگی شورا  مثبت است، تصریح کرد: اگر این مجموعه  به صورت مکمل شورای فرهنگ عمومی عمل کند نه در موازات آن، می تواند به عنوان بازوی اجرایی شورای فرهنگ عمومی،  نقش مؤثری در اجرای مصوبات آن ایفا کند.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...