نودمین سال تأسیس موسسه رازی رونمایی از واکسن جدید
پرینت
#٣٢٨١
94/10/16 چهارشنبه 08:51

نودمین سال تأسیس موسسه رازی رونمایی از واکسن جدید

این واکسن با افزایش قدرت واکسیناسیون و میزان تولید، دام ها را در مقابل بیماری آنتروتوکسمی واکسینه می کند

فردیس نیوز - رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سرازی رازی از رونمایی واکسن جدید توکسوئیدی آنتروتوکسمی همزمان با همایش بزرگداشت نودمین سال تاسیس این موسسه خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز، دکتر حمید کهرام  با اعلام این خبر اظهار کرد: بیش از ۳۰ سال است که واکسن آنتروتوکسمی به صورت میکروبی تولید شده و میکروب زنده به دام تزریق می شود اما با تحقیقات انجام شده در بخش آر اند دی موسسه رازی، از این پس از سم (توکسوئید) میکروب در تولید واکسن استفاده می شود.

وی گفت: این واکسن با افزایش قدرت واکسیناسیون و میزان تولید، دام ها را در مقابل بیماری آنتروتوکسمی واکسینه می کند.

کهرام با بیان اینکه باکتری این بیماری در خاک و علوفه وجود دارد و وارد معده گوسفند می شود، تاکید کرد: این بیماری با تغییر فصل و تغییر تغذیه، گوسفندان را درگیر می کند و مرگ و میر بالایی دارد.

رئیس موسسه رازی با اشاره به سایر تولیدات جدید این موسسه گفت: از سال گذشته تا کنون بیش از شش نوع واکسن و فرآورده جدید در این موسسه تولید شده که تولید هر کدام صرفه جویی ارزی قابل توجهی را نصیب کشور می کند.

وی افزود: واکسن های نیو فلورازی، دوگانه برونشیت و نیوکاسل، نیوکاسل کلون، نیوکاسل مقاوم به گرما، ارتقاء واکسن تب برفکی از ۶PD۵۰ به PD۵۰۳، تب برفکی روغنی، توکسوئیدی آنتروتوکسمی و کیت های تشخیصی از تولیدات این موسسه در یک سال و نیم اخیر است.

کهرام هدف این موسسه را کمک به ارتقاء سلامت جامعه یاد کرد و گفت: این موسسه تلاش می کند مطابق با استانداردهای روز، محصولات و فرآورده های با کیفیتی عرضه کند.

موسسه رازی به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین موسسه تولید واکسن های دام و طیور و آبزیان در کشور و خاورمیانه بیش از ۷۰ نوع واکسن های مصرف انسانی، دام، طیور، آنتی ژن ها، کیت های تشخیص بیماری و سرم های درمانی تولید می کند.

همایش نودمین سال تاسیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، امروز ۱۶ دی ماه جاری، با حضور مسئولان کشوری، شخصیت های علمی و اصحاب رسانه، در مرکز بین المللی همایش های صدا و سیما برگزار می شود.

منبع :مهر 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز