نقص در آمار آسیب های اجتماعی؛ آسیبی جدی در مدیریت آسیب های فردیس

ولیپور: شناسایی عوامل بروز آسیب های اجتماعی از طریق آمار دقیق

فردیس نیوز- نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان فردیس با هدف بررسی راهکارهای مؤثر بر کاهش آسیب های اجتماعی با حضور مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز و جمعی از مسئولین دستگاه های ذیربط شهرستان، پیش از ظهر امروز در محل سالن جلسات  فرمانداری برگزار شد و با ارائه آمارهای خودکشی در البرز و فردیس در سال های اخیر، این موضوع به عنوان مهمترین آسیب اجتماعی در استان و شهرستان، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش فردیس نیوز، معاون برنامه ریزی و اداری، مالی فرمانداری فردیس بر لزوم ارائه آمار دقیق آسیب های اجتماعی توسط دستگاه های شهرستان و هم افزایی ظرفیت ها در جهت کاهش آسیب های موجود تأکید کرد.

 تیمور ولیپورگفت: تناقض و نقص در آمار آسیب ها از سوی ادارات، خود آسیبی جدی برای شهرستان است؛ آمارها نقاط برجسته آسیب ها را مشخص می کند و ارائه آمار دقیق خودکشی از سوی ادارات شهرستان به فرمانداری، در شناسایی عوامل این آسیب و برنامه ریزی در جهت کنترل و کاهش آن مؤثر خواهد بود.

وی افزود: درحال حاضر با تناقض و پراکندگی آمارها و عدم ارائه آن از سوی برخی ادارات شهرستان به فرمانداری مواجهیم که از اداره کل اجتماعی استانداری البرز تقاضا داریم ضمن هماهنگی لازم با ادارات کل استان، برای ارائه آمار دقیق خودکشی و سایر آسیب های اجتماعی، فرمانداری شهرستان را در مدیریت و کنترل آسیب های اجتماعی یاری کند.

معاون برنامه ریزی و اداری، مالی فرمانداری فردیس تشکیل کمیته پیشگیری از خودکشی را اقدامی مؤثر در جهت کاهش این آسیب در شهرستان دانست و بر لزوم توجه ویژه و همکاری همه جانبه دستگاه ها  و نیز هم افزایی ظرفیت آنها در جهت کنترل این آسیب اجتماعی تأکید کرد.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت آموزش و پرورش و جمعیت تحت پوشش آن گفت: بررسی عوامل مؤثر در بروز خودکشی، آموزش مهارت های زندگی و فرهنگسازی در خصوص آسیب های اجتماعی با همت جهادی، همکاری همه دستگاه های ذیربط و برنامه ریزی دقیق با محوریت آموزش و پرورش، می تواند در کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی مؤثر باشد.

گفتنی است در این نشست طبق آمار یکی از دستگاه ها، 50 درصد خودکشی ها در فردیس بوسیله حلقه آویز کردن صورت گرفته و مشکلات خانوادگی در صدر عوامل اقدام به خودکشی قرار گرفته و مشکلات اقتصادی در ردیف دوم است.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه