نشست صمیمانه استاندار البرز با اهالی فرهنگ و هنر

حسینی کاشانی: اختصاص بودجه عمرانی یک میلیاردی نقطه عطفی در حوزه فرهنگ و هنر البرز است/عسگری: صحبتهای 2 دقیقه ای دردی از اهالی فرهنگ و هنر دوا نمی کند

فردیس نیوز- در نشستی صمیمانه، مهندس طهایی به درد و دل اهالی فرهنگ و هنر گوش داد.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست که از ساعت 18 امروز پنجشنبه در سالن شهدای دولت استانداری و به مناسبت هفته دولت و در راستای سلسله نشستهای هم اندیشی با گروههای مردمی و انجمنهای تخصصی استان برگزار شد، برخی از اساتید و بزرگان عرصه فرهنگ و هنر مشکلات خود را با استاندار و مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان البرز در میان گذاشتند.

در ابتدای نشست حسینی کاشانی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با ارائه گزارشی مختصر از دستاوردهای اداره متبوع خود در 2 سال گذشته و در دولت تدبیر و امید پرداخته و گفت: در این 2 سال و با آمار ارائه شده رشد چشمگیری در عرصه فرهنگ و هنر داشته ایم که امیدواریم با برنامه ای که در راستای افزایش زیر ساختهای مورد نیاز داریم بتوانیم خدمتی در خور شان اهالی فرهنگ و هنر البرز داشته باشیم.

وی اختصاص یک میلیارد تومان بودجه عمرانی در سال جاری به حوزه فرهنگ و هنر، کسب رتبه دوم آزمونهای قرآن و عترت در سطح کشور، تجهیز و احداث پلاتوهای اختصاصی در نقاط مختلف استان، کسب رتبه ششم کشوری در حوزه نشر، افزایش 30 موسسه قرآنی به 60 موسسه قبلی، تعمیر و تجهیز تاتر شهر و افزایش صدور مجوزهای فرهنگی و هنری و حمایت از هنرمندان را از جمله موارد شاخص در 2 سال گذشته دانست.

در ادامه جلسه نیز برخی از روسا و نمایندگان انجمنهای فرهنگی و هنری در مدت 4 تا 10 دقیقه به طرح مشکلات و نظرات خود پرداختند که اهم این صحبتها به تشکیل خانه هنرمندان استان، بیمه و حمایتهای معنوی و مادی از هنرمندان در راستای خلق اثری ماندگارتر، احداث موزه هنرمندان و شناساندن هنرمندان استان به مردم مربوط میشد.

در قسمتی از نشست عسگری، رییس انجمن کانونهای تبلیغاتی استان از استاندار خواست که به نکته ای دقت کند و گفت: این سومین جلسه ایست که بنده در اینگونه نشستها دعوت میشم که متاسفانه با اختصاص 1 یا 2 دقیقه وقت می خواهند که مشکلات را تیتر وار بیان کنم.خوب نتیجه آن نیز همین است که سال بعد باز با همان مشکلات قبلی و البته اضافه تر شده خدمت میرسیم که در نهایت بدون هیچ نتیجه ای خواهیم رفت.

وی افزود: ایکاش به جای ارائه گزارشاتی از افزایش مجوزهای صادره به فکر این باشیم که اکنون آنهایی که مجوز گرفته اند چه کار می کنند؟ فکری برای حل مشکل آنها ارائه کرده ایم؟ چاره ای برای رشد اقتصادی آنها داشته ایم؟ و یا برنامه ای برای حمایت از آنها داریم؟

در پایان جلسه نیز مهندس طهایی با پاسخگویی به کلیه موضوعات مطروحه گفت: تمام سعی مجموعه دولتی استان در حل معضلات استان است که قطعا بدون همکاری شما امکان پذیر نیست.

وی افزود: از همه شما خواهش می کنم که از ما بخواهید و ما را یاری دهید.

استاندار البرز رویکرد دولت را رویکردی مثبت در حوزه فرهنگ و هنر توصیف کرده و با اشاره به صحبتهای رییس جمهور مبنی بر واگذاری فرهنگ و هنر به اهالی فرهنگ و هنر گفت: حضور بزرگانی همچون شما در استان البرز میتواند موجب تعالی این مهم در استان باشد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه