نسخه رهبری تنها راه درمان اقتصاد ایران

ایمانی تاکید کرد: دولت به توانایی جوانان ایرانی اعتماد کند

مریم آقانوری/امام جمعه فردیس تنها راه درمان وضعیت اقتصادی کشور را نسخه رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی دانست و بر ضرورت توجه دولت به توانایی جوانان ایرانی تاکید کرد.

به گزارش فردیس نیوز ، حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در خطبه های نماز جمعه امروز شهرستان فردیس حمایت از کالای ایرانی در راستای تحقق شعار سال را یک وظیفه همگانی دانست و افزود: اگر فرهنگ خرید کالای ایرانی در جامعه نهادینه شود و در مقابل دولت نیز ضمن حمایت از تولید کنندگان، از ورود کالای قاچاق و یا تولیدات مشابه خارجی به کشور جلوگیری کند و مجلس به وضع قوانین حمایتی از تولیدکنندگان اقدام کند، رشد اقتصاد داخلی، رونق اشتغال و کاهش بیکاری در جامعه را شاهد خواهیم بود و می توانیم به روی پای خود بایستیم.

وی با اشاره به تاکیدات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: دولت باید نسخه اقتصاد مقاومتی را که سال هاست توسط مقام معظم رهبری برای درمان وضعیت اقتصادی کشور پیچیده شده، اجرا کند و در تولیدات داخلی به توانایی جوانانی که توانستند در فناوری های هسته ای، نانو و غیره ایران را پیشرفت های جهانی برسانند، اعتماد کند.

خطیب جمعه فردیس یادآور شد: اگر دولت در راه روشنی که رهبری تبیین کرده گام بردارد، همه ملت یکپارچه از دولت پشتیبانی خواهد کرد. وی در بخش دیگری در خصوص برجام و ادامه توافق ۵ با اروپاییان اشاره کرد و افزود: مرور رفتارهای دیپلماسی اروپایی ها در سال های گذشته در مورد ایران، نشان می دهد که عقب نشینی در مقابل آنها نتیجه ندارد. غربی ها همچون آمریکا به دنبال شناسایی ظرفیت ها و توانایی های ما درحوزه های مختلف هستند تا بتوانند از این طریق و با توافقات دیگری قدرت ایران را توان موشکی، هوافضا و غیره از بین ببرند و یا محدود کنند.

ایمانی با تاکید بر اینکه اروپایی ها باید متعهد شوند که برجام را به مسائل دیگر ربط نداده و با هر تحریم آمریکا علیه ایران مقابله کنند خاطر نشان کرد: در توافق با اروپایی ها باید این نکته را در نظر بگیریم که اروپائی ها قصد دارند به عنوان پلیس خوب یک بازی سیاسی راه بیاندازند و در مسئله توافق هسته ای، ایران را در برجام حفظ کرده و توان هسته ای کشور را محدود کنند؛ در حالیکه آمریکا با خروج از برجام، هر روز تحریم بیشتری برای ایران اعمال می کند.

وی افزود: آمریکا نیز با نقض تعهد، خروج از برجام و در تنگنا قرار دادن ایران، تقابلات احزاب و گروه های سیاسی کشور را رصد کرده و به دنبال افزایش نارضایتی مردم و ایجاد تفرقه در جامعه است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان فردیس به انتخابات عراق به عنوان مهمترین تحولات منطقه اشاره کرد و گفت : از ۳۲۹ کرسی مجلس عراق ۲۲۰ کرسی به طرفداران جبهه مقاومت و عدم حضور آمریکا در منطقه اختصاص دارد و این موضوع و مسائل دیگر در لبنان ، یمن و غیره موجب شده تا آمریکایی ها بدانند موتور محرکه مقاومت در منطقه خاورمیانه، ایران است و در مقابل توطئه های آمریکا خواهد ایستاد.

وی در ادامه با اشاره به انتقال سفارت آمریکا از تلاویو به قدس، نابودی داعش ،حملات تلافی جویانه در جولان ، انهدام مواضع اسرائیل توسط سوریه و پرتاب ۵۷ موشک از نوار غزه به سمت اسرائیل روز قدس امسال را متفاوت از سال های گذشته دانست و از مردم خواست تا با حضور گسترده خود حماسه ای دیگر را علیه استکبار جهانی رقم بزنند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه