ناهنجاری هورمونیک در انجام معاملات!

نتايج يك پژوهش جديد حاكى از آن است كه هورمون ها عاملى براى بی ثباتى بازارهاى مالى هستند.

فردیس نیوز - ما همیشه خدا فکر می کردیم «هورمون ماده ای است شیمیایی که از غدد درون تراوا یا غدد مترشحه داخلی به درون جریان خون ترشح می شود و بوسیله خون به اعضا یا بافتهای بدن حمل می شود و کارش اصلاح ساختار یا عملکرد عضو یا بافتی از بدن می باشد و در سایر امورات مربوط به زندگی ابناء بشر هیچ دخالت یا دخل و تصرفی ندارد.» اما غافل از اینکه نقش هورمون ها خیلی جدی تر و عمیق تر از این ها می باشد تا جایی که در بازار و اقتصاد هم تاثیرات اساسی دارند.

اصل سند هورمونی به روایت همین همدان پیام خودمان....

«نتايج يك پژوهش جديد حاكى از آن است كه هورمون ها عاملى براى بی ثباتى بازارهاى مالى هستند. به گزارش ايرنا ، هورمون های تستوسترون و كورتيزول باعث می شوند تا تجار در خريد خود بيشتر خطر كنند كه اين امر منجر به بی ثباتى در بازارهاى مالى می شود. استرس در بازار مى تواند با تاثيرگذارى بر روى هورمون های تجار، تصميم گيرى آنها را نيز تحت تاثير قرار دهد. محققان عقيده دارند كه محيط هاى رقابتى و استرس زای بازارهاى مالى ممكن است ميزان ترشح هورمو نهاى تستوسترون و كورتيزول را در تجار افزايش دهد.» ( همدان پیام – 20 تیر 94)

ملاحظه می فرمائید. در واقع این همه ادله و صغری کبری نظیر تحریم ها، افزایش قیمت مواد خام، گرانی حبابی، گرانی توهمی، تورم مصنوعی، تورم نقطه به نقطه، تورم شهری و روستایی، تورم پنهان، ضریب فلاکت، خط فقر، عدالت افقی و عمودی و قس علی هذا... کم بود حالا دلایل هرمونیک هم به ماجرا اضافه شده است. دو روز دیگر دیگر که «تفاله زیتون» را به اسم «روغن پومیس» به خورد خلق الله دادند، مدعی می شوند در حین معامله جو سنگین بود و ترشح هورمون کورتیزول تاجر بالا رفت و اشتباهی تفاله زیتون را به جای روغن به او قالب کردند و قس علی هذا... !

علی ای حال با عنایت به اینکه ماهی را هر وقت از آب بگیریم خیس است، ببخشید تازه است چند پیشنهاد مدبرانه و اصولی جهت استفاده بهینه از تحقیقات اخیر محققین پیشنهاد می شود تا راهگشای آیندگان باشد:

الف) واکسن هورمونیک: پیشنهاد می شود به منظور کنترل بازار و جلوگیری از استرس تجار در حین معاملات به ویژه معاملاتی که با سلامت مردم در ارتباط است، در کنار واکسن ثلاث و سایر واکسن های رایج که تا 6 سالگی بچه ها را با آنها زجر کش می کنیم، چهار دوز واکسن تستوسترون و كورتيزول هم به بچه ها تزریق شود. تا چند صباح دیگر که این بچه ها بزرگ شدند و وارد عرصه تجارت شدند با دو ریال بالا و پائین شدن قیمت ها و دبه در آوردن طرف مقابل جا نزنند و دست و پایشان نلرزد و یا هنگام معامله لااقل محصول مورد نظر را از نزدیک ببینند و مزه مزه کنند!

ب) گسترش دامنه تحقیقات: به منظور بررسی نقش سایر هورمون ها و مواد شیمیایی مترشحه از غدد درون تراوا پیشنهاد می شود عزیزان دانشمند وطنی هم اگر حوصله داشتند یک نیم نگاهی به سایر هورمون ها و مواد شیمیایی داخل بدن بیاندازند شاید این لابلا دلایل هرمونیک و نورولوژیک مربوط به رانت خواری، موقوفه خواری، زمین خواری، کوه خواری، جنگل خواری، دریا خواری، ویژه خواری و سایر خوردنی های نامتعارف هم پیدا شد! ثواب دارد...

وحید حاج سعیدی


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه