نادری نژاد: خانواده های زندانیان، بدون تقصیر مجازات می شوند
پرینت
#۶٧٠٩
98/08/18 شنبه 21:36

نادری نژاد: خانواده های زندانیان، بدون تقصیر مجازات می شوند

فردیس نیوز- مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق زندانیان شهرستان فردیس در گفتگویی که با حضور پیمان مددی بازرس انجمن حمایت از حقوق زندانیان  با ما، ضمن تشریح برخی اقدامات اخیر انجمن گفت: تلاش و اولویت انجمن حمایت از حقوق زندانیان، رفع مشکلات و تأمین رفاه نسبی خانواده هاست که اگرچه تحقق این امر بسیار دشوار است؛ اما با کمک و مشارکت خیرین فهیم شهرستان فردیس و  تلاش می کنیم باری از دوش این خانواده ها برداریم.

به گزارش فردیس نیوز، غلامرضا نادری نژاد با بیان اینکه خانواده های زندانیان اغلب از اقشار ضعیف و خانواده های پرجمعیت با مشکلات بسیار هستند، اظهار داشت: بیشترین مشکل این خانواده ها تأمین اجاره و ودیعه مسکن است. اما برخی از آنها حتی توان خرید یک نان را ندارند و نیازمند کمک و حمایت هستند. برخی زندانیان برای مبالغ بسیار کم ازکمترین مبالغ حتی 800 هزار تومان در زندان به سر می برند و خانواده های آنها در فقر و وضعیت مالی بسیار نامناسبی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه تمام هزینه های این انجمن و مبالغی که برای خانواده های زندانیان هزینه می شود، از محل کمک های خیرین است؛ افزود: دریافت کمک های خیرین فقط از طریق واریز به حساب انجام می شود و پرداخت نقدی صورت نمی گیرد و صدور چک ها نیز با امضای شخص دادستان محترم به عنوان رئیس انجمن و مدیرعامل انجام می شود.

مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق زندانیان شهرستان فردیس گفت: در حال حاضر  620 نفر از خانواده زندانیان تحت پوشش این انجمن هستند و 11کودک  زیر 3 سال در زندان تحت پوشش داریم که همینجا به دنیا آمدند و هزینه آنها از محل انجمن و کمک های خیرین تأمین می شود. 

وی با بیان اینکه همه نیازهای خانواده زندانیان را مد نظر داریم، افزود: با کمک خیرین در تهیه  لوازم التحریر، بیمه، پوشاک مدارس  و کتاب های دانش آموزان خانواده های نیازمند زندانیان اقدام کردیم و در فصل بازگشایی مدارس، با صرف هزینه 70 میلیون تومان، 235 بسته لوازم التحریر به  دانش آموزان خانواده های نیازمند زندانیان شهرستان فردیس اهدا شد.

نادری نژاد  ادامه داد: این بسته ها شامل لوازم التحریر، کیف، کفش، روپوش مدرسه، کتاب درسی و کوله پشتی بوده است که بین دانش آموزان این خانواده ها در  مقاطع مختلف ابتدایی و متوسطه و دانشجویان توزیع شد.

وی با با بیان اینکه خانواده زندانیان بر اساس نیازهایشان تا حد ممکن مورد حمایت انجمن قرار می گیرند؛ گفت: با توجه به اینکه برخی از این خانواده ها حتی هزینه تأمین لقمه نانی را ندارند و  در جهت حفظ شأن این خانواده ها، با هماهنگی چند نانوایی در سطح فردیس و مشکین دشت،  به برخی خانواده های نیازمند زندانیان کارتی با نام حضرت فاطمه زهرا(س) داده شده که با ارائه آن به نانوائی ها می توانند نان را به صورت رایگان و به حساب انجمن تهیه کنند.

مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق زندانیان فردیس همچنین اظهار داشت : با هماهنگی های انجام شده در صورت توانایی جسمی  خانواده زندانیان برای کار به شرکت های مختلف معرفی می شوند.

 وی در بخش دیگری ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های  پیمان مددی به عنوان بازرس این انجمن و همچنین فعالیت های مؤثر وی در افزایش مشارکت خیرین، یادآور شد:  کلیه حساب های مالی،  هزینه ها و تراز مالی يكساله انجمن  توسط بازرس مرد بررسی قرار می گیرد.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان فردیس در بخش پایانی سخنانش  مشارکت خیرین در حمایت از خانواده های نیازمند زندانیان را ضروری دانست و یادآور شد: اگرچه برخی افراد معتقدند زندانیان به ویژه در جرائم کیفری، باید مجازات شوند. اما خانواده های آنها بدون تقصیر، به نوعی مجازات می شوند و  با توجه به آسیب های ناشی از نبود سرپرست خانواده در تأمین هزینه های زندگی، به طور ناخواسته با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند که رفع آنها نیازمند  مشارکت خیرین است.

وی در پایان از خیرین شهرستان خواست تا از طریق شماره حساب5041721111461282  بانک رسالت به نام انجمن حمایت از زندانیان شهرستان فردیس به تأمین هزینه های زندگی خانواده های نیازمند زندانیان کمک کنند و یا برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09357043088 تماس بگیرند.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
رکورد صادرات استان شکسته شد رکورد صادرات استان شکسته شد
خسارت آسیب دیدگان اغتشاشات جبران می شود؟ ...
البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی البرز؛ آخرین استان کشور در سرانه آموزشی
قاسمی: با استقلال آموزش و پرورش فردیس موافقیم؛ مجوز سازمان امور اداری و استخدامی کشور لازم است ...
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...