موافقت شورای شهر کرج با عرضه 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت تکمیل خط 2 مترو

موافقت بانک شهر جهت ارایه 2000 میلیارد تومان تسهیلات بانکی جهت استارت پروژه های کلان در سال آتی

فردیس نیوز - سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج از موافقت پارلمان شهری با عرضه 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت از طریق سیستم بانکی به منظور تکمیل خط 2 مترو خبر داد و اظهار امیدواری کرد:این میزان اعتبار در آینده ای نزدیک جذب شود

به گزارش فردیس نیوز ، غفور قاسم پور ادامه داد: کمیسیون تلفیق روند بررسی و تصویب مفاد پیشنهادی متمم بودجه سال 94 شهرداری کرج را با محوریت مباحثی همچون نوسازی بافت های فرسوده، ساماندهی معابر، هدایت آبهای سطحی، آموزش های شهروندی، تقویت ناوگان حمل و نقل همگانی، ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی و ارتقاء سیما و منظر شهری به پایان رساند و طی روزهای آتی متمم بودجه سازمان های تابعه مدیریت به بحث و تبادل نظر کارشناسی گذاشته می شود.

وی با بیان اینکه مجموعه استانداری البرز و مدیریت شهری کرج با بررسی جمیع جهات رای به خلع ید شرکت سابیر از پروژه مترو دادند، گفت: مقرر شده این شرکت در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به تحویل کارگاه ها به سازمان قطار شهری اقدام نماید و پس از روند انتخاب پیمانکاران جدید به منظور تکمیل و توسعه خطوط در دست احداث طی می شود.

عضو پارلمان شهری کرج با اعلام خبر پیشرفت فیزیکی 30 درصدی پروژه مترو پس از گذشت 14 سال، آن را رضایت بخش ندانست و اضافه کرد: خلع ید شرکت سابیر در حالی روی داد که این مجموعه حتی به پیشنهاد مجموعه استان مبنی بر افزایش قیمت تا سقف 1990 میلیارد تومان تکمین نکرد فلذا ناچار به کنار گذاشتن شرکت مذکور از پروسه همکاری شدیم.

قاسم پور با اشاره به جذب 100 میلیارد تومان اعتبار جهت تزریق به پروژه مترو از محل فروش اوراق مشارکت، از موافقت پارلمان شهری کرج با عرضه 400 میلیارد تومان اوراق طی 4 مرحله دیگر خبر داد و افزود: امید می رود که با روند تخصیص اعتبار و انتخاب شرکت های توانمند جهت همکاری بتوانیم چند ایستگاه از خط 2 را طی سال آینده به بهره برداری برسانیم.

به گفته وی، نمایندگان مردم با تدفیق رایگان اهداء کنندگان عضو در قطعه نام آوران آرامستان بهشت سکینه (س) موافقت کردند تا به ترویج سنت حسنه اهدای عضو کمک شود. همچنین اعضای شورای اسلامی شهر کرج به لایحه ای مبنی بر اعمال تخفیف 75 صدم درصدی در محاسبه عوارض سالانه مطب ها و کلینیک های پزشکی رای موافق دادند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج در ادامه با اشاره به رونمایی از اطلس فرهنگی و اجتماعی این کلانشهر ، اظهار امیدواری کرد که با رویکرد کارشناسی و عالمانه شاهد رفع آسیب ها و مشکلات در این حوزه خطیر باشیم و بتوانیم سبک زندگی ایرانی و اسلامی را بیش از پیش در جامعه اشاعه دهیم.

قاسم پور همچنین از موافقت بانک شهر جهت ارایه 2000 میلیارد تومان تسهیلات بانکی جهت استارت پروژه های کلان در سال آتی خبر داد و تاکید کرد که بخشی از این اعتبار جهت تزریق به احداث طرح کلان و ملی بزرگراه شمالی و کمبرندی جنوبی هزینه می شود.

وی در پایان اقدامات کنونی را محصول وحدت، تعامل، همدلی و همزبانی موجود در بدنه مدیریت شهری کرج دانست و بیان داشت: به حمد الهی، با هم افزایی و فضای وحدت کنونی کارها در اوج صمیمیت و در عین حال قانونمداری پیش می رود و خداوند متعال را شاکریم که در دوره چهارم مدیریت شهری، دغدغه نمایندگان بر خدمات رسانی صادقانه و خالصانه به شهروندان استوار است و حاشیه ها حرفی برای گفتن ندارند

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه