مهمترین مصوبه شورای آموزش و پرورش فردیس؛

ممنوعیت تغییر کاربری املاک دارای کاربری آموزشی

فردیس نیوز- نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان فردیس  با حضور فرماندار و جمعی از اعضای این شورا ظهر امروز در سالن شهید باهنر اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 و شهرستان فردیس برگزار شد و مشکلات این مجموعه در کمبود فضای آموزشی، تراکم بالای کلاس ها، کمبود نیروی انسانی آموزگار و خدمتگزار و سایر موضوعات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش فردیس نیوز، در این نشست ابوالفضل اینانلو فرماندار فردیس ضمن تقدیر از زحمات معلمان و تبریک فرا رسیدن هفته معلم، معلمان را تلاشگران عرصه علم و تربیت دانست و افزود: پرستاران و پزشکان و کادر درمان در صف مقدم جبهه مقابله با کرونا ایستادند و سربازان گمنامی  همچون معلمان با تلاش مضاعف برای تعلیم و تربیت دانش آموزان در فضای مجازی، در این جهاد مشارکت کردند که شایسته تقدیر است.   

وی افزود: آموزش و پرورش با ایجاد شبکه شاد و آموزش از طریق فضای مجازی به خوبی توانست تعطیلی ناشی از شرایط کرونایی را مدیریت کند و به سمت فناوری نوین و حرکت کند که این امر موجب امنیت خاطر اولیاء و دانش آموزان شد.

فرماندار فردیس با تأکید بر لزوم شناسایی و حفظ  املاک  دارای کاربری آموزشی، تصریح کرد: با توجه به نیاز شهرستان به فضای آموزشی، تغییر کاربری املاک  دارای کاربری آموزشی غیر ممکن است و تنها در صورتی تغییر کاربری میسر می شود که  املاک جایگزین یا معوض معرفی شود.

وی استفاده از ظرفیت خیرین دراحداث مدرسه را مورد تأکید قرار داد وگفت:  تشکیل انجمن خیرین مدرسه ساز شهرستان فردیس به صورت مستقل از استان  در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم از ظرفیت خیرین برای توسعه فضای آموزشی استفاده کنیم. ضمن اینکه در پروژه های دولتی احداث مدارس، اعتبارات استانی  بررسی و تأمین کسری  آن پیگیری خواهد شد.

اینانلو همکاری بیشتر شهرداری ها با پروژه های عمرانی دولتی و خیرساز را ضروری دانست و افزود: شهرداری ها نباید برای این پروژه ها  ممانعت ایجاد کنند و همچنین همکاری لازم  را با خیرین مدرسه ساز  داشته باشند.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه