مهمترین اولویت فرهنگی – مذهبی فردیس؛

ایجاد نهضت ترویج اقامه نماز در مدارس

فردیس نیوز- فرماندار فردیس اقامه نماز در مدارس و جذب دانش آموزان به سمت نماز را مهمترین اولویت فرهنگی مذهبی شهرستان دانست و از همه دستگاه های ذیربط خواست تا آموزش و پرورش را در راستای ایجاد نهضت اقامه نماز در مدارس یاری کنند.

به گزارش فردیس نیوز، حمید احدی در نشست ستاد اقامه نماز شهرستان فردیس که پیش از ظهر امروز 5 شنبه در محل فرمانداری برگزار شد با تأکید بر اینکه انجام اقدامات فرهنگی – مذهبی در شهرستان باید اولویت بندی شود  گفت: نماز پایه و اساس دین است و نقطه ضعف ما در امور فرهنگی- مذهبی  این است که تا کنون در خصوص ترویج فرهنگ نماز در جامعه بویژه در میان نسل جدید حق مطلب را ادا نکرده و آنگونه که شایسته است به آن نپرداخته ایم.

وی با تأکید بر اینکه اقامه نماز در مدارس و جذب دانش آموزان به سمت نماز مهمترین اولویت فرهنگی – مذهبی شهرستان است تصریح کرد: اولویت بودجه فرهنگی باید درمدارس هزینه شود و همه نهادها باید نگاهشان به سمت کمک به آموزش و پرورش در راستای پرورش صحیح نسل آینده ساز با عقاید عمیق دینی و مذهبی باشد.

فرماندار فردیس حضور روحانیون در مدارس را یک اقدام اساسی و موجب ایجاد انگیزه دانش آموزان برای اقامه نماز دانست و افزود: طلبه هایی که به مدارس اعزام می شوند باید ضمن اخلاق خوش، مهارت برخورد با دانش آموزان و جذب آنان به سمت مسائل اعتقادی را داشته باشند.

در ادامه مسئول ستاد اقامه نماز شهرستان فردیس ضمن تأکید بر تأثیرگذاری حضور طلبه ها در مدارس برای اقامه نماز گفت: هرچند که روحانیون با تمام وجود برای حضور در مدارس و برپایی نماز آمادگی دارند اما ایاب و ذهاب آنها با توجه به اینکه درآمد چندانی هم ندارند، هزینه بر است.

حسن رضا قربانی با ارزیابی مثبت اقدامات انجام شده توسط آموزش و پرورش برای اقامه نماز در مدارس، بر بر ضرورت مشارکت و همکاری سایر دستگاه ها در خصوص تأمین تجهیزات و هزینه ها تأکید کرد.

وی از فرمانداری خواست تا از محل اعتبارات فرهنگی شورا برای اقامه نماز بودجه ای اختصاص یابد تا ستاد اقامه نماز بتواند در خصوص پرداخت هزینه ایاب و ذهاب روحانیون به مدارس و سایر اقدامات فرهنگی و مذهبی اقدام نماید.

حجت الاسلام قربانی طی پیشنهادی خواست تا با هماهنگی آموزش و پرورش مدارسی که نزدیک به مساجد قرار دارند، دانش آموزان  برای اقامه نماز جماعت در مسجد حضور یابند. در مدرسه شهدای راه آهن شهرک وحدت این طرح در حال اجراست.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه