ممنوعیت بکارگیری خودروهای فرسوده و آلاینده در ناوگان موتوری شهرداری کرج

فردیس نیوز -  فاطمه آجرلو در بازدید از بخش های مختلف سازمان خدمات موتوری و گفتگو با مدیران و کارکنان این نهاد، ضمن استماع مشکلات و موانع پیش رو، به بیان نقطه نظرات خویش پرداخت و به شدت از روند فزاینده آلودگی هوا که به قاتل نامرئی تبدیل شده است، انتقاد کرد.

به گزارش فردیس نیوز ، وی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در راستای خریداری ماشین آلات جدید عمرانی   خدماتی و جایگزینی آنها با خودروهای فرسوده و آلاینده، بر ممنوعیت تردد هرگونه وسایل نقلیه تحت مالکیت شهرداری کرج در شبکه معابر استان تاکید کرد و گفت: مدیریت شهری به عنوان صاحب شعار «شهر ما خانه ما» باید در حفظ «حقوق شهروندی» همشهریان و کمک به سلامت محیط زیست پیشرو باشد و قبل از توصیه دیگران به رعایت استانداردها، خود را در معرض قضاوت و ارزیابی قرار دهد.
عضو پارلمان شهری کرج با اشاره به نیاز مالی سازمان خدمات موتوری جهت پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و تامین سایر هزینه های جاری، از اجاره ماشین آلات سنگین عمرانی به بخش خصوصی و درآمدزایی از این طریق، به عنوان راهکاری منطقی برای خودکفایی مالی یاد کرد.
نماینده مردم در شورای شهر افزود: کارواش، بخش های فنی و تعمیرگاهی سازمان نیز قابلیت استفاده همگانی را داراست که با درآمدهای حاصله می توان بخشی از هزینه های خریداری ماشین آلات تخصصی را تامین کرد و وابستگی ها به کمک های مالی شهرداری را پایان بخشید.
آجرلو در ادامه به مدیران سازمان خدمات موتوری پیشنهاد کرد؛ در راستای توسعه همکاریها و حمایت فنی از شهرداریهای استان، خدمات مورد نیاز آنها که از سوی این نهاد قابل ارایه است را با هزینه کمتر در اختیارشان قرار دهند؛ چرا که کمک به توسعه عمران و آبادانی هرچه بیشتر البرز به ارتقای «فرهنگ شهرنشینی» در مرکز استان نیز کمک شایانی می کند.
به گفته این وکیل مردم کرج در پارلمان شهری، در صورت حذف عوارض گمرگی و مالیات از ورود ماشین آلات تخصصی عمرانی و خدماتی به داخل کشور، شهرداریها بویژه در مراکز استانها برای خریداری تجهیزات پیشرفته و خروج خودروهای فرسوده و آلاینده از چرخه خدمات رسانی ترغیب می شوند و همچنین جا دارد بخشی از هزینه های مربوط به خریداری ماشین آلات تخصصی نیز از طریق منابع دولتی تامین شود.
وی با اشاره به در پیش رو بودن سال جدید و بهار طبیعت، بر آمادگی ناوگان موتوری شهرداری برای آماده سازی فضاهای شهری برای استقبال از مسافرین نوروزی و ورود به فصلی نو از زندگی و پویایی تاکید کرد. آجرلو، نقش نیروها و تجهیزات سازمان در جمع آوری زباله ها و نخاله های ساختمانی از سطح مناطق 12 گانه و انتقال آن به سکوهای موقت و سپس دفن یا بازیافت در مرکز حلقه دره را بسیار حیاتی توصیف کرد و خواستار بهره مندی از تجربیات دیگر کلانشهرها در زمینه پاکسازی سطح شهر از زباله ها شد.
سرپرست سازمان خدمات موتوری نیز در این دیدار، ضمن تشکر از حضور و توجه عضو شورای شهر در سازمان متبوع خویش، اقدامات صورت گرفته در بخش های مختلف شهرداری را مرهون حمایت های نمایندگان مردم دانست.
حسین عطایی ابراز امیدواری کرد؛ با حمایت های شورا و شهرداری بتوانیم بخشی از خودروهای فرسوده را از طریق برگزاری مزایده عمومی به فروش برسانیم و ماشین آلات جدید را جایگزین آنها


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه