ملیحه اکبری :پرونده احداث بیمارستان در فردیس به 2 مراسم کلنگ زنی خلاصه شده است

خلع ید پیمانکار و واگذاری آن به فعالان درس پس داده بخش خصوصی بهترین گزینه روی میز

فردیس نیوز- دبیر موقت شورای اسلامی شهر فردیس گفت: پرونده پروژه احداث بیمارستان 160 تختخوابی در شهرستان فردیس که از سال 89 به صورت جدی کلید خورد، متاسفانه صرفاً به برگزاری 2 مراسم کلنگ زنی خلاصه شده است و مردم از این موضوع گلایه مندند.

به گزارش فردیس نیوز، ملیحه اکبری با بیان اینکه شهرستان 500 هزار نفری فردیس حتی از یک تخت بیمارستانی محروم است و سایر سرانه ها همچون درمانگاه، داروخانه و مطب های پزشکی نیز با استانداردها همخوانی ندارند، اظهار داشت: البته دولت یازدهم با اجرای طرح تحول نظام سلامت تا حدودی از بار نگرانی ها و هزینه های سنگین درمان کاست اما دسترسی آسان مردم به فضاهای درمانی نیز نباید از کانون اهمیت خارج شود.

این مسئول شهری با تاکید بر اینکه ما انتظار غیرواقعی و عجولانه از وزارت بهداشت نداریم و فشارهای اقتصادی و کمبود بودجه را کاملاً درک می کنیم، عنوان کرد: آنچه در خصوص بیمارستان 160 تختخوابی فردیس به محل گلایه مردم و مسئولان شهری تبدیل شده، پروسه پیچیده ای می باشد که در برابر این طرح درمانی قرار گرفته است. این پروژه در سال 89 و از محل اعتبارات دولتی کلید خورد اما بودجه مذکور به دلیل عدم جذب در بازه زمانی مشخص شده به خزانه بازگشت و بار دیگر در سال 94 تجدید کلنگ زنی شد و اکنون نیز در مرحله دیوار کشی متوقف مانده است.

وی ادامه داد: باید در نظر گرفت که شهرداری کرج قطعه زمین 15 هزار مترمربعی را جهت احداث بیمارستان مذکور در اختیار بنیاد برکت قرار داده است و اینجا بحث اتلاف بیت المال نیز مطرح می شود. همچنین این متراژ حداقل فضای مورد نیاز برای احداث یک فضای درمانی 160 تختخوابی است و امکان توسعه آن در آینده مهیا نیست که با افق مهاجرپذیری و رشد بالای جمعیت در شهرستان فردیس سازگاری ندارد.

اکبری با اشاره به سیاست های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر رونق تولید، اشتغالزایی و حمایت از بخش خصوصی که اجرا و پیاده سازی آنها در بخش بهداشت و درمان از اوجب واجبات است، اذعان داشت: در شرایطی که فرجام بیمارستان فردیس پس از 7 سال به مرحله دیوار کشی رسیده و با توجه به تعطیلی چند ماهه پروژه افق روشنی را نیز نمی توان برای آن متصور شد، به نظر می رسد که خلع ید پیمانکار و واگذاری آن به فعالان درس پس داده بخش خصوصی بهترین گزینه روی میز باشد.

عضو شورای اسلامی شهر فردیس در بخش دیگری از سخنانش گفت: صحبت های بنده در خصوص فقر سرانه های بهداشت و درمان نمایشی و شعارگونه نیست و از کنار تلاش های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی البرز برای بهبود وضعیت موجود نیز به سادگی نمی گذریم اما اکنون که زمین، بودجه و حمایت های محلی و استانی مهیا می باشد، چه دلیل قانع کننده ای برای خواب چندین ساله پروژه حیاتی بیمارستان 160 تختخوابی فردیس وجود دارد و چه پاسخ عادلانه ای به گلایه های شهروندان می توان داد؟!


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه