معاون وزیر ارتباطات؛
پرینت
#۵٨٠۵
97/04/25 دوشنبه 17:10

معاون وزیر ارتباطات؛

در تلاشیم تا ظرفیت های بالقوه پیام را بالفعل کنیم

فردیس نیوز - در نشستی با حضور مدیران و مشاوران ارشد وزارت ict، مدیر عامل، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام،  با همراهی مشاورین و کارشناسان  با معرفی طرح جامع پیام،  این طرح مورد بررسی و نقد قرار گرفت.

به گزارش فردیس نیوز و به نقل از  روابط عمومی و اطلاع رسانی فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، در این نشست  که مهندس نصراله جهانگرد؛ معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، دکتر امیرحسین دوایی؛ مشاور وزیر ارتباطات در امور فناوری های نوین حضور داشتند؛ معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات درباره پیشرفت های پیام گفت: در بدو ورود به پیام شاهد رونق و تحرک در بخش صنعتی پیام بودم که این مساله را باید به فال نیک گرفت چرا که سالهاست در تلاشیم تا ظرفیت های بالقوه پیام را بالفعل کنیم.

مهندس جهانگرد افزود: با مطالعاتی که صورت گرفته و با طرح های موجود امیدواریم هر چه زودتر گام های بعدی در جهت توسعه مجموعه پیام بصورت بلند و مستحکم برداشته شود.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات درباره ایجاد شهر ict در منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: وزارت ارتباطات در مجموع سیاست گذاری های خود از همان ابتدا برای پیام نقش یک هاب بین المللی در صنعت و ict را مد نظر داشت که امیدواریم با مسافری شدن پیام به این اهداف بیش از پیش نزدیک شویم.

مهندس جهانگرد درباره آینده مجموعه پیام اظهار داشت: با توجه به مطالعات صورت گرفته در سطح مدیریت پیام و نظر به حضور مشاورین بین المللی، امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت های پیام به خوبی بهره ببریم و  به هدف ایجاد یک منطقه پیشرو در حوزه تکنولوژی، سرآمد در حوزه دانش بنیان و اشتغال دانش آفرین دست یابیم.

در ادامه دکتر زرندی مدیر عامل فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: تلاش ما در مجموعه پیام معطوف به ۲ سطح شده که یکی حوزه لُجستیک و دیگری در حوزه صنایع دانش بنیان یا صنایع مرتبط با تکنولوژی بود. در آغاز این هدف برایمان دور و گاهی ناممکن به نظر می آمد اما در سال ۹۶ و در ماههای ابتدایی سال ۹۷ بسیاری از اهداف ما در این دو موضوع محقق شد.

دکتر زرندی درباره ایجاد قرابت بین فعالیت های مجموعه پیام و وزارت ict اظهار داشت: یکی از دغدغه های جدی من این بود که بتوانیم پیام را در راستای مجموعه والدش یعنی وزارت ارتباطات تقویت کنیم چرا که تا قبل از این مجموعه پیام با وزارت فاوا، ارتباط معنایی درستی نداشت؛ به همین دلیل در سال ۹۶ شرکت های متعددی را در حوزه ict  و دانش بنیان به پیام دعوت کرده و باب آشنایی مقدماتی را با آنان گشودیم.

مدیر عامل فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام درباره طرح جامع مجموعه پیام افزود: از همان ابتدا وجود یک چشم انداز متقن در پیام احساس می شد. به همین دلیل مطالعه طرح جامع و طرح تفصیلی فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام در دستور کار قرار گرفت و که نسخه مقدماتی آن در همین ارائه می شود.

 طرح جامع فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام

این طرح برای تمامی ۳۶۰۰هکتار اراضی پیام با چشم انداز ۲۰ ساله مطالعه و اجرا شد. در طرح جامع سعی شده است با توجه به اولویت های متفاوت فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، کارکرد هر بخش در چشم انداز ۲۰ ساله تعیین شود. در طرح جامع فعالیت های این مجموعه به طور عمده به ۳ بخش تولید، پردازش و پشتیبانی صنعت و خدمات اقتصادی، شهرک ICT و فرودگاه مسافری و شهری (عملیات پروازی) طبقه بندی شده است.

 

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟! آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟!
به رفتگران که زحمتشان دیده نمیشود توجه ویژه داشته باشید
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...
ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز
شهبازی: برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فرش قرمزی از حمایت پهن کنیم ...
راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی
توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی ...
معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد: معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد:
اهمیت فناوری و فعالیت استارتاپ ها در توسعه کشورها ...
درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان  استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛ درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛
لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ...
پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛   پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛
در پنجمین نشست کارگروه توسعه فرودگاه پیام ...