مظلومیت مشاورین املاک در تلاطم قیمت مسکن
پرینت
#۶۴٢١
98/03/18 شنبه 13:21

مظلومیت مشاورین املاک در تلاطم قیمت مسکن

سودجویان در فضای مجازی به دنبال برهم زدن آرامش بازار هستند

فردیس نیوز - رئیس اتحادیه مشاورین املاک شهرستان فردیس عدم توازن بین عرضه و تقاضای مسکن را ازجمله مهمترین دلایل رشد نامتعارف قیمت مسکن دانست.

به گزارش فردیس نیوز، پیمان مددی در این خصوص اظهارداشت: با توجه به کاهش عرضه مسکن در دفاتر مشاورین املاک، ثابت ماندن یا افزایش تقاضا، ناهماهنگی و رشد نامتعارف قیمت مسکن و اجاره بها، در نهایت رکود در بازار مسکن را سبب شده است.

وی با بیان اینکه مظلومیت مشاوران املاک در رکود و گرانی مسکن کاملا مشهود است، افزود: کاهش ساخت و ساز، کاهش خرید و فروش و رهن و اجاره در بازار مسکن در چند سال اخیر از یک سو و فعالیت افراد سودجو در خصوص مسکن در  فضای مجازی از سوی دیگر، رکود فعالیت و  کاهش درآمد مشاوران املاک را  در پی داشته است.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک شهرستان فردیس گفت: معضل بیکاری طی سال‌های گذشته، برخی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به ویژه مهندسان عمران را به امید ارتباط با سازندگان و اشتغال در حرفه تخصصی خود، به  سمت مشاوره املاک کشاند؛ اما رکود بازار مسکن،  جز ناامیدی برای این قشر، چیزی  باقی نگذاشت.

 وی در ادامه درج آگهی در خصوص مسکن درفضای حقیقی و مجازی را بر طبق قوانین ومقررات کشور، مستلزم داشتن پروانه کسب دانست و افزود: طبق آمار، بسیاری از افراد فعال حوزه مسکن در فضای مجازی،  پروانه کسب ندارند که این امر زمینه کلاهبرداری و پایمال شدن حقوق مشتریان را فراهم کرده و موجب از بین رفتن شغل مشاوره مسکن و بیکاری عده بسیاری از شاغلان در این حرفه خواهد شد.

مددی گفت: در ماه های اخیر درج قیمت در سایت های مجازی در تلقین و رشد قیمت خانه اثرگذار بود که برخورد دادستانی با این سایت های مجازی، توانست تا حدودی آرامش را به  بازار مسکن بازگرداند که امیدواریم این روند ادامه یابد.

1 دیدگاه

98/03/18 شنبه 14:45
[1] اصغر...:

سلام.البته مشاور املاك متعهد هم داريم اما بنگاهي (بي ست...)هم هست كه با تمام بي سوادي والبته باهمدستي مالك وبا اغفال و سواستفاده از ناآگاهي مشتري وخلا قانوني،ملك مشكل دار(ماده147)رابه ما درسال 90 به قيمت روزفروخت.اعتراض كرديم گفت برو شكايت كن .ميايم وازخودم دفاع مي كنم.حالا هم صداي ما به گوش كسي نميرسد.ظاهرا اتحاديه املاك هم دراين زمينه مسول نيست وحتي اين مغازه نشان مشاورمتعهد ومطمئن اتحاديه رادارد.آيا دعاي خيرپشت اينگونه ادم هاست كه خانواده هاراازهم ميپاشند؟بدتر اين كه اداره ثبت هم استعلام بدون مشكل بودن ملك راداده است. حالا ما مانده ايم وبنياد مستضعفان كه مي گويد ماك مال ماست و ......

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...