مطالبات بر زمین مانده مردم معطل یک گواهی!
پرینت
#۶٢٢١
97/12/05 يكشنبه 22:24

مطالبات بر زمین مانده مردم معطل یک گواهی!

همراهی مدیریت شهری مشکین دشت با مالکان فعلی زمین های قولنامه ای خیابان شهید صبری فراتر از قانون است

آقانوری/ پایان نشست امروز شورای اسلامی شهر مشکین دشت به حضور جمعی از مردم در صحن شورا و شنیدن صحبت های آن ها ختم شد.

به گزارش فردیس نیوز، پس از جلسه رسمی امروز شورا، همزمان با ترک جلسه توسط اعضا، جمعی از اهالی مشکین دشت برای درخواست رسیدگی و پیگیری در خصوص أخذ مجوز ساخت زمین هایشان وارد صحن شده و مانع از رفتن رئیس و سایر اعضای شورا شدند و نشستی جدید با حضور مردم و نمایندگانشان در سالن جلسات پارلمان شهری برگزار شد.

به گفته این شهروندان مشکین دشتی، 84 نفر از خرده مالکان زمینی واقع در خیابان شهید صبری روبروی تالار صدف طلائی که سال هاست این املاک را به صورت قولنامه ای خریداری کرده اند؛ هنوز نتوانسته اند نسبت به کسب جواز برای ساخت و ساز زمین هایشان اقدام کنند. در حالیکه برخی افراد در همین املاک، بدون مجوز، اقدام به ساخت و ساز کرده، حتی حسینیه ای هم در این ملک احداث شده و ظاهرا کسی هم به آنها کاری ندارد! همچنین در طول سال ها کاربری های مختلفی برای این زمین تعریف شده و هیچ یک اجرایی نشده است.

به گفته مالکان، کاربری اخیر این ملک ورزشی بوده که با سپری شدن زمان اجرای آن، بر طبق ماده واحده قانون تعیین وضعیت املاک واقع در طرح های دولتی و شهرداری ها، مالکان حق هرگونه اقدام در املاک خود را دارند. اگرچه مالکان معترض بودند که با وجود بازدید میدانی جمعی از اعضای شورا از این املاک و وعده های فراوان نسبت به حل مشکل، هیچ اقدامی در این خصوص تا کنون انجام نشده است.

رضا نصرتی مطلوب،رئیس شورای اسلامی شهر با بیان اینکه اعضای پارلمان شهری به عنوان نمایندگان مردم، پیگیر مطالبات آنها هستند، یاد آوری کرد که در این راستا چندی پیش جلسه ای با حضور اعضای شورا، شهردار و جمعی از مالکان برگزار شده است.

به گفته اعضای شورا، شهردار مشکین دشت به منظور رفع مشکلات مردم، با وجود شرایط این زمین ها و موانع قانونی از جمله قولنامه ای بودن املاک مذکور و نداشتن سند تفکیکی، کمبود متراژ زمین ها به میزانی کمتر از حد نصاب تفکیک و غیره، با این شرط که مالک اولیه زمین در دفتر اسناد رسمی حاضر شده و گواهی نماید که این املاک را فروخته و ادعایی نسبت به آنها ندارد، با استفاده از راهکارهای قانونی، تعامل و موافقت اعضای شورا، نسبت به رفع مشکلات موجود و صدور پروانه ساخت برای مالکان اقدام کند.

که البته این گفته ها مورد تأیید مالکان قرار گرفت.

از آنجا که قدمت خرید این زمین ها در برخی موارد به بیش از 20سال می رسد؛ برخی از مالکان دیگر از پیگیری های مکرر خسته شده و نسبت به عدم جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در این ملک معترض بودند.

برخی از آنها می گفتند "زمین خریدیم تا سرمایه ای برای آینده بچه هایمان باشد اما حالاکه بچه ها نیاز دارند؛ حتی نمی توانیم املاکمان را بفروشیم."

مالکان از شورا تقاضا کردند که شهرداری تا پیش از پایان سال با درخواست صدور پروانه آنها موافقت کند. این در حالی است که مالک اولیه (شیرمحمدی) به دلیل سکونت سایر ورثه اصلی ملک در سایر شهرستان ها، امضای گواهی محضری را به پایان سال مؤکول کرده است.

اعضای شورا پس از شنیدن صحبت های مالکان و تماس با مالک اصلی به معترضان اطمینان دادند مدیریت شهری تحت شرایط اعلام شده توسط شهردار، مطالبات شهروندان را در چارچوب قانون پیگیری خواهد کرد.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟! آقای وحیدی، برنامه ای برای رفتگران فردیس دارید؟!
به رفتگران که زحمتشان دیده نمیشود توجه ویژه داشته باشید
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...
ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز ضرورت تشکیل کارگروه فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان های البرز
شهبازی: برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فرش قرمزی از حمایت پهن کنیم ...
راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی
توسعه صادرات غیر نفتی و اتکا به اقتصاد مقاومتی ...
معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد: معاون استاندار البرز مورد تأکید قرار داد:
اهمیت فناوری و فعالیت استارتاپ ها در توسعه کشورها ...
درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان  استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛ درنشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی تأکید شد؛
لزوم همکاری همه ارگان ها و ادارات استان با کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی ...
پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛   پیگیری توسعه فرودگاه بین المللی پیام؛
در پنجمین نشست کارگروه توسعه فرودگاه پیام ...