مصاحبه نوروزی فردیس نیوز با فرماندار فردیس

من اعتقاد به کار در اتاق شیشه ای دارم/25 میلیارد تومان حداقل اعتبار مورد نیاز فردیس در سال 93

فردیس نیوز- به بهانه پایان سال 92 و آگاهی از آخرین تصمیمات فرمانداری برای سال جدید ، با فرماندار محترم فردیس مصاحبه ای را ترتیب دادیم.

به گزارش فردیس نیوز ،مهندس مهدی مهرور ، اولین فرماندار فردیس ، با 25 سال سابقه مدیریتی در رده های مختلف وزارت کشور است . مدیری خنده رو و شوخ طبع که در عین حال جدیت را با تجربه خود آمیخته نموده است .

مدیری که اعتقاد به کار کردن در اتاق شیشه ای داشته و در اولین جلسه خود که پس از 3 روز حضور در منطقه فردیس و در خصوص ترافیک منطقه بود نشان داد برای حل مشکلات و خدمت به مردم شهرستان تازه تاسیس فردیس عزمی جزم دارد . پس از حدود 3 ماه حضور ایشان در مسند بالاترین شخصیت سیاسی فردیس و در آخرین روزهای سال 92 گفتگوی خودمانی با فرماندار محترم فردیس که گویا با رسانه و مطبوعات آشنایی کاملی دارد پذیرایی گرمی نیز از خبرنگار فردیس نیوز داشت انجام دادیم که ماحصل آن در ذیل خواهد آمد .

 

مهندس مهرور از ساختمان فرمانداری و شهرک اداری چه خبر ؟

با عرض سلام و خسته نباشید باید عرض کنم که همین امروز با شهردار محترم کرج آخرین صحبتها را انجام دادیم و با پی گیری شخصی این جانب اول سال جدید ملک مذکور که در منظریه و در یک فضای بسیار مناسب است خریداری شده و به امید خدا سال جدید در ساختمان متعلق به فرمانداری مستقر خواهیم شد .

محلی را نیز برای شهرک اداری ما بین فردیس و مشکین دشت که حدود 7 هکتار است جانمایی کرده ایم که امیدواریم سال 93 اقدام به خریداری آن شود . در همین خصوص رایزنی هایی با شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج صورت گرفته و ان شا ا... این مهم به زودی صورت خواهد گرفت

لازم به ذکر است در حال حاضر 35 اداره با دفتر مستقل در شهرستان فردیس مستقر و در حال فعالیت هستند که این برای شهرستان نوپای فردیس یک اتفاق مهم است . چرا که کمیت ادارات حاضر در این منطقه حتی در سطح شهرستانهای بسیاری که سابقه چند سال استقلال دارند نیز وجود نداشته و به جد شخصا پی گیر حضور همه ادارات هستم .

 

وضعیت ترافیک فردیس را چگونه می بینید ؟

این موضوع برای شخص بنده به حدی مهم بوده که 3 روز پس از حضور در فرمانداری ، اولین جلسه خود را در شورای ترافیک شهرستان برگزار کردم .

به همین منظور و در آخرین جلسه طی مصوبه ای مانیتورینگ ، BRT ، پارکومتر و احداث 3 پل هوایی را در دستور کار 6 ماهه ابتدایی سال جدید قرار داده ایم .

بنا بر گفته شما 35 اداره در فردیس فعال هستند با ارزیابی شما از عملکرد ادارات فردیس در سال 92 چگونه است ؟

با توجه به شرایط موجود بد نیست اما برای بهبود اوضاع با سرکشی ها و تذکرات داده شده شیوه پاسخگویی و خدمت رسانی بهتر شده است . هر چند همچنان مشکلاتی هست که امیدواریم دیگر نباشد.

 

از عملکرد خود چه ارزیابی دارید ؟

حتی المقدور سعی در انجام امورات مهم شهرستان داشتم . من 3 برنامه کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت در فردیس دارم .

سعی کردم با خواهش ، دستور و تهدید نسبت به حضور ادارات و دستگاههای خدمت رسان در شهرستان اقدامات عاجلی صورت بگیرد که این یکی از برنامه های کوتاه مدت من است .

حضور اصناف و فرماندهی انتظامی فردیس یکی از مهمترین کارهایی بود که نیاز اساسی منطقه و شهرستان نیز محسوب می شد که به حمد ا... و به یاری دوستان صورت گرفت .

به شخصه نظارت دقیق بر نوع خدمت رسانی دستگاهها دارم . به نحوی که حتی با حضور سر زده از شیوه پاسخگویی به مردم به این مهم اهتمام ویژه ای دارم . حال با این شرایط احساس می کنم ارزیابی از من را مردم باید انجام دهند .

 

پیشنهاد شما برای بودجه سال 93 شهرستان چه مقدار است ؟

شاید یکی از معضلات شهرستان اختصاص بودجه ناکافی برای عمران و استقرار ادارات بوده است .

به نظر من و طی کارشناسی های صورت گرفته کمتر از 25 میلیارد نباید باشد . چرا که 2 اولویت برای شهرستان دارم :

 1 – اتمام پروژ های نیمه تمام و 2 – استقلال ادارات و استقرار در ساختمانهای مختص خود .

به نظر من ما تنها فرمانداری استان هستیم که باید در سال 93 ادارات صاحب ملک اختصاصی خود شوند . پس کمتر  از این مبلغ برای فردیس دردی را دوا نخواهد کرد . 

یکی از دغدغه های به حق مردم حضور مدیرانی با سوابق غیر روشن است . نسبت به حضور این مدیران که گاهی سابقه خوبی در محل خدمت سابق خود ندارند شیوه نظارتتان چگونه است ؟

در صورت وجود مدارک و مستندات مطمئنا برخورد خواهم کرد . و یا اگر شیوه کار آنها بر اساس اصول خدمت رسانی شفاف نباشد بدون هیچ اغماضی و به نفع مردم خواستار برکناری آنها خواهم بود .

 

اما نقدی به شما داریم . چرا تاکنون نشست خبری برگزار نکرده اید ؟

این نکته را قبول دارم . حتما در ابتدای سال 93 این کار را خواهیم کرد . 

 

و صحبت پایانی؟

با آرزوی سالی پر برکت و پر بار برای همه مردم بالاخص مردم خوب و فهیم شهرستان فردیس.

والاسلام.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه