مشارکت در انفاق و کمک مؤمنانه؛ جلوه ای از تشکیل جامعه مهدوی
پرینت
#٧٠١١
99/01/26 سه شنبه 16:30

مشارکت در انفاق و کمک مؤمنانه؛ جلوه ای از تشکیل جامعه مهدوی

راه اندازی 7 کارگاه تولید ماسک به همت سپاه فردیس

فردیس نیوز- فرمانده سپاه ناحیه امام رضا(ع) شهرستان فردیس گفت: تمامی ظرفیت های بسیج برای ارائه خدمت به شهروندان به کار گرفته شده است.

به گزارش فردیس نیوز، سرهنگ احسان علیزاده با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های موجود برای فرصت سازی در شرایط مختلف به ویژه مقابله با کرونا، بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا هر پایگاه بسیج به یک قرارگاه محلی تبدیل  شد و تا کنون به همت سپاه ناحیه امام رضا(ع) و پایگاه های بسیج شهرستان فردیس،  7 کارگاه تولید ماسک  راه اندازی شده که روزانه بیش از 5 هزار ماسک تولید می کنند.

 وی با بیان اینکه تمامی ظرفیت های بسیج برای ارائه خدمت به مردم به کار گرفته شده است؛ افزود: روزانه حدود 350 بسیجی برای ضدعفونی معابر، اماکن، خودروها، مبلمان شهری و توزیع مواد شوینده  در محورهای عملیاتی طرح فاصله گذاری اجتماعی مشغول فعالیتند. علاوه بر این 77 گروه جهادی در فردیس به فعالیت و ارائه خدمات مختلف مشغولند  که به طور متوسط روزانه 13 گروه از آنها فعالیت می کنند.

فرمانده سپاه فردیس بیماریابی، شناسایی افراد آسیب دیده  از شرایط کرونایی و مستمندان را از جمله دیگر اقدامات پایگاه های بسیج در محلات مختلف اعلام کرد و ادامه داد: تا کنون 3 هزار بسته غذایی و بهداشتی بین گروه های هدف  توزیع شده است.

وی همچنین با اعلام این خبر که برای اولین بار در استان البرز، مرکز غربالگری بسیج برای تشخیص کرونا در سپاه ناحیه  امام رضا(ع) فردیس، گفت: 150 بسیجی آموزش دیده برای آموزش صنوف مختلف  برای جلوگیری از شیوع کرونا در سطح شهرستان فعالیت می کنند.

سرهنگ علیزاده در ادامه  با بیان اینکه طرح رزمایش همدلی، مواسات و کمک های مؤمنانه به خواست رهبرمعظم انقلاب اسلامی(مدظله) در سراسرکشور اجرا می شود؛ افزود: در فردیس نیز با همکاری امام جمعه، فرماندار و همه دستگاه های شهرستان این طرح اجرا می شود که در این راستااز روزهای ابتدایی شیوع کرونا،5 کمیته توسط سپاه  تشکیل شده و کار شناسایی اقشار آسیب پذیر، تفکیک نیاز های آنها، جمع آوری کمک های مردمی، توزیع کمک ها و نظارت  را عهده دار است که  می توان همین شیوه را در سطح شهرستان تعمیم داد.

وی مشارکت همگانی برای کمک به افراد ضعیف و آسیب دیده را ضروری و گامی به سوی تشکیل جامعه مهدویت دانست و گفت:  فراخوان و دعوت از مردم  برای جمع آوری مشارکت بیشتر در اجرای این طرح، باید  از طریق فضای مجازی انجام شود تا بتوانیم با رفع اندکی از گرفتاری های مستمندان، جلوه هایی از جامعه مهدوی را به نمایش بگذاریم.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز