مرکز نقاهتگاه ویژه بیماران کرونایی در فردیس راه اندازی می شود

فردیس نیوز- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری فردیس گفت: مرکز نقاهتگاه شهید تهرانی مقدم ویژه بیماران کرونایی با تأمین اعتبار توسط شهرداری و همکاری سایر دستگاه ها با ظرفیت 100 تخت، در حال تکمیل و راه اندازی است.

به گزارش فردیس نیوز، علیرضا صیاد در گفتگویی اختصاصی عملکرد شهرستان فردیس در حوزه مقابله با کرونا را تشریح کرد و افزود: همزمان با شیوع کرونا و تأکید استاندار محترم، قرارگاه پدافند زیستی و ستاد مقابله با کرونا با حوزه مدیران دستگاه ها در شهرستان تشکیل شد و اقدامات لازم درخصوص قطع زنجیره کرونا در حوزه های مختلف انجام شد و در شهرستان فردیس و مجموعا استان البرز میانگین برخورد مقابله با شیوع و قطع زنجیره کرونا موفق عمل کرده و توانسته وضعیت استان را از زرد به سبز تبدیل کند که آمار و ارقام موجود مؤید این مطلب است.

وی ضد عفونی معابر و اماکن عمومی را از جمله اقدامات ستاد مقابله با کرونای شهرستان فردیس دانست و گفت: در هر شبانه روز در شهرستان فردیس مساحت 60 کیلومتر مربع با 20 هزارلیتر مواد ضدعفونی کننده توسط نیروهای جهادی و شهرداری ضدعفونی می شود.

معاون فرماندار فردیس به محدودیت مبادی ورودی شهرستان در راستای قطع زنجیره کرونا اشاره کرد و افزود:کنترل ورود و خروج از 3 محور اصلی شهرستان با حدود 100 نفر پرسنل انجام شد و در هر ایستگاه روزانه بیش از هزار نفر مورد بازدید روزانه و تب سنجی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه همکاری اصناف برای قطع زنجیره کرونا و تعطیلی واحدهای صنفی شهرستان ستودنی است؛ اظهار داشت: بیش از 21هزار واحد صنفی در سطح شهرستان وجود دارد که 18هزار و 200 واحد آن، غیرضروری تشخیص داده شده، اما همانطور که شاهد بودیم با تمهیدات اتاق اصناف و اتحادیه ها و نیز همکاری مثبت کسبه، 99 درصد از واحدهای صنفی شهرستان تعطیل کردند که این سطح از تعامل و مشارکت شایسته تقدیر است.

صیاد همچنین با اشاره به نبود بیمارستان در شهرستان فردیس، گفت: با تمهیدات انجام شده، همکاری و نظارت شبکه بهداشت و درمان،تمام مراکز درمانی خصوصی از ابتدا تا کنون پای کار هستند و در حال حاضر نیز مرکز نقاهتگاه شهید تهرانی مقدم با تأمین اعتبار توسط شهرداری و همکاری سایر دستگاه ها با استعداد 200 تخت و ظرفیت کنونی 100 تخت، در حال تکمیل و راه اندازی است.

وی افزود: در ادارات شهرستان نیز حضور مدیران به صورت 100 درصد و بر اساس پروتکل ابلاغی کارکنان ادارات در قالب یک سوم فعال هستند و از 23 فروردین نیزادارات با دوسوم نیرو در ساعات اعلام شده، فعالیت خواهند کرد.

معاون فرماندار فردیس در پاسخ به این سؤال که آمار مربوط به مبتلایان به کرونا در فردیس چقدر است؟! بیان کرد: این آمار در فردیس قابل تفکیک نیست اما با تدکید استاندار البرز، آمار واقعی صادقانه به شهروندان اعلام می شود و بر اساس آمار اعلام شده توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از یکم تا روز 17 فروردین در استان البرز، بیش از 4 هزار و 83 نفر مورد در خصوص کرونا در بیمارستان های استان بستری شده اند و در حال حاضر 442 نفر بستری هستند. ضمن اینکه تا کنون 3 هزار و 398 نفر ترخیصی و متأسفانه 207 نفر فوتی در سطح استان شاهد بودیم.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه