مراسم معنوی تعزیه خوانی بمناسبت شب های قدر در فردیس

فردیس نیوز- رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فردیس برگزاری مراسم تعزیه خوانی ویژه شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) همزمان با شب های پرخیر و برکت قدر خبر داد.

به گزارش فردیس نیوز و به نقل از روابط عمومی ازروابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس، حجت الاسلام حمید رضا ولیزاده گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان، شب های قدر و ایام شهادت مولی الموحدین حضرت علی (ع) گروه تعزیه خوانی قمر بنی هاشم(ع)  به سرپرستی ابوالقاسم عسگری  به مدت ده شب از تاریخ یکم خرداد ماه به اجرای تعزیه در فضای پارک بهشت در خیابان منظریه فردیس به اجرای برنامه می پردازند.

وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی و انتقال آن به نسل های آینده را از جمله اصلی ترین وظایف نهادهای فرهنگی دانست و بر لزوم نشر و گسترش  آن تأکید کرد

رئیس اداره ارشاد  فردیس گفت: تعزیه خوانی به عنوان یک هنر و نمایش اصیل دینی و ملی در ایران اگر بصورت صحیح و با حفظ موازین و شئون معصومین انجام شود، وسیله انتقال فرهنگ شهادت به نسل هاى آینده است.

وی افزود: همزمان با آغاز شب های قدر مراسم  تعزیه خوانی شهادت حضرت علی (ع) با همکاری یکی از گروه های هنری برنامه تعزیه برگزار می شود.

ابوالقاسم عسگری سرپرست گروه فوق نیز بابیان این مطلب که هنر تعزیه از هنرهای فاخر و تاثیر گذار در حوزه ترویج فرهنگ اسلامی بوده و دارای ظرفیت های بسیار مطلوب جهت بیان مصائب اهل بیت عصمت و طهارت است گفت: هنر تعزیه خوانی باید با حضور افراد متخصص و نسخه شناس و مطلع بر علم،  تقویت شود تا بتواند بر بیننده آن اثر گذار باشد.

وی ترویج فرهنگ عاشورائی وعلوی را از اهداف برگزاری تعزیه برشمرد و افزود:  این هنر آئینی که ریشه دراعتقادات مذهبی ودینی مردم دارد همیشه با استقبال بسیار مناسبی برخوردار بوده  و هنروران این عرصه نیز تلاش مضاعفی دربرگزاری مطلوب  مجالس تعزیه دارند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه