تودیع و معارفه فرمانده راهور فردیس با حضور مسئولین

سرهنگ شریفی : کارنامه راهور فردیس در کاهش تصادفات درخشان است/زیرساختهای ترافیکی فردیس 500 هزار نفری به اندازه 50 هزار نفر هم نیست!

فردیس نیوز در مراسمی که با حضور معاون فرماندار فردیس،رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز ، فرمانده نیروی انتظامی و جمعی از مسئولین شهرستان و استان ، معتمدین و مردم فردیس  در فرماندهی راهور این شهر برگزار شد ، سرگرد قدرت اله خیشه تودیع و سرگرد همائی معارفه شد .

به گزارش فردیس نیوز ، در این  مراسم رئیس راهور استان البرز ضمن تبریک سال جدید و ایام ولادت حضرت زهرا (س) ، ترافیک را مهمترین دغدغه جامعه امروز خواند و افزود : تأثیر ترافیک در جامعه امروزی غیرقابل انکار است بطوریکه در اجرای کوچکترین حرکات ما در شهر و جامعه نقش دارد که متأسفانه از سوی مسئولین  برای رفع این معضل برنامه ریزی کافی صورت نگرفته و مورد کم توجهی واقع شده است .

وی گفت : در استان البرز علی الخصوص در شهرستان فردیس عقب ماندگی های زیادی در بحث ترافیک وجود دارد . زیر ساختهای موجود در فردیس با جمعیتی بالغ بر500 هزار نفر حتی به اندازه 50 هزار نفر هم نیست و در راستای جلوگیری از تردد خودروهای تک سرنشین کاری صورت نگرفته و حتی یک خط ویژه برای وسایل حمل و نقل عمومی وجود ندارد که ایجاد زیرساخت های لازم ترافیکی در جهت کاهش آن و تسهیل تردد شهروندان حمایت همه جانبه مسئولین اعم از استانداری ، فرمانداری ، شهرداری ها و دیگر دستگاهها و همدلی آنها را می طلبد که امیدواریم در سال 94 شاهد اقدامات مؤثری در این زمینه باشیم .

سرهنگ شریفی ضمن تشکر از خدمات سرگرد خیشه در زمان تصدی فرماندهی راهور فردیس گفت: علی رغم همه کاستیها و عدم امکانات و زیرساختها در فردیس شاهد کارنامه درخشان آن در بحث ترافیک و کاهش تصادفات هستیم . در دو سال پیاپی اجرای طرح زوج و فرد بدون تجهیزات الکترونیکی و فقط با نیروی انسانی ، در نوروز 93 و 94 عدم وجود حتی یک تصادف فوتی و کاهش 36 درصدی دیگر تصادفات در نوروز 94 نتیجه تلاش شبانه روزی سرگرد خیشه و همه همکاران من در پلیس راهور فردیس بوده است .

ایشان اظهار داشت :علاوه بر واحدهای ترخیص ،صدور گواهینامه ، اجرائیات و غیره ، مجوز واحد تعویض پلاک در فردیس نیز گرفته شده و به زودی راه اندازی خواهد شد .

در ادامه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فردیس نیز با تبریک ولادت دخت نبی مکرم اسلام  و آغاز بهار طبیعت گفت : پس از از استقرار فرماندهی نیروی انتظامی فردیس همه کلانتری ها و رده ها حتی معاونت وظیفه عمومی در شهرستان فردیس مستقر و با تلاش فراوان سرگرد خیشه و  کمک مالی در حدود 150 میلیون تومان از سوی معتمدین و مردم شهرستان فردیس مکان فرماندهی راهور نیز بازسازی و این واحد نیز مستقر شد .

وی افزود : همچنین با زحمات سرگرد خیشه و همکاران واحدهای ترخیص ، اجرائیات ، صدور گواهینامه و غیره نیز مستقر شده و نیاز شهروندان از تردد به کرج مرتفع شده است .

سرهنگ احمدی با اشاره به معضل ترافیک فردیس گفت : در فردیس زحمات زیادی در بحث ترافیک و بدون امکانات کشیده شده که منجر به عدم وجود تصادفات فوتی در دو سال پیاپی و کاهش 36 درصدی تصادفات جرحی شده است که امیدواریم با همکاری شهرداران در خصوص ایجاد زیرساختهای لازم و تجهیز مسیرهای مکمل برای مسیر اصلی و مرکزی شهر در کاهش ترافیک شهرستان و تسهیل تردد شهروندان بکوشند .

در ادامه سرگرد خیشه گزارشی از عملکرد خود در فرماندهی راهور فردیس ارائه داد و گفت : پس از تبدیل ایستگاه راهور فردیس به ستاد فرماندهی ، بخشهای 1 ، 2 و 3 در انبار نفت و مشکین دشت راه اندازی شد .

وی افزود : در راستای کاهش تردد شهروندان و ترافیک در فرماندهی راهور فردیس واحدهای ترخیص ، اجرائیات ، امور آموزشگاههاو همچنین واحد صدور گواهینامه پایه 2 برای اولین بار در استان البرز در فردیس راه اندازی شد .

قدرت اله خیشه با مهم ارزیابی کردن آموزش و فرهنگسازی در حوزه ترافیک گفت : پلیس راهور با اعزام کارشناسان به مدارس و افتتاح شهرک آموزشی ترافیک در هفته ناجا در زمینه فرهنگسازی ترافیک و با اجرای طرح زوج و فرد در 2 سال پیاپی در ایام نوروز ، طرح جزیره ای برای اولین بار در فردیس ، تشکیل شورای ترافیک ، ارسال اخبارهای ترافیکی از طریق پیامک به شهروندان برای اولین بار در کشور در راستای کاهش ترافیک و در نتیجه کاهش تصادفات اقدام نموده است .

وی تصریح کرد :  در نتیجه اقدامات پلیس راهور فردیس میانگین تصادفات جرحی از 90 فقره در روز در سال 89 به 20 فقره در روز در سال 93 و تصادفات فوتی درنوروز  92 به 3 نفر در روز و در نوروز 93 و 94 به صفر رسیده است .

در پایان از زحمات سرگرد قدرت اله خیشه تقدیر و سرگرد همائی به عنوان فرمانده راهور فردیس معارفه شد .

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه