مراسم افتتاح یادمان شهدای گمنام و یک سکانس طلایی
پرینت
#۶۶٢۴
98/07/04 پنجشنبه 19:32

مراسم افتتاح یادمان شهدای گمنام و یک سکانس طلایی

آقانوری/ مراسم افتتاح بنای یادمان شهدای گمنام شهرک سپاه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، عصر امروز با حضور مسئولان شهرستان، مدیران شهری،خانواده های معظم شهدا و جمعی از شهروندا ن برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز،  این مراسم اگرچه مانند دیگر مراسماتی از این دست، با اجرای برنامه های فرهنگی مختلف از جمله بیان و یادآوری خاطرات شهدا، مرثیه سرایی، سخنرانی و تأکید بر لزوم انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید  همراه بود، اما یک تفاوت عمده داشت و شاید به جرأت بتوان گفت؛ سکانس طلایی این مراسم بود.

حضور پدر و مادر شهید میرزاخانی، شهید گمنام فردیسی، خواندن نامه مادر این شهید که از دست اندرکاران احداث این بنا تقدیر کرده بود؛  متفاوت ترین بخش این مراسم بود. در جریان قرائت این نامه، وقتی مجری از بی طاقتی های و انتظار  پدرو مادراین شهید بزرگوار می گفت؛ صدای گریه پدر و مادر شهید بلند شد و فضای مجلس را منقلب  کرد. اغلب حاضران با پدر و مادر این شهید همصدا شدند و انگار هر یک بچه ای از دست داده و باصدا می گریستند.

مراسم تقدیر از دست اندرکاران این بنای یادبود هم بی تأثیر از "سکانس طلائی" نبود. 

مراسم تقدیرتوسط پدر و مادر شهید میرزاخانی انجام شد و تقریبا همه تقدیر شوندگان به پاس احترام پدر و مادر این شهید بزرگوار، بر دست آنها بوسه زدند.

شاید این سکانس طلائی هیچ وقت از ذهن بینندگان آن پاک نشود؛ خصوصا بچه هایی که دوران دفاع مقدس را درک نکرده و جز واژه شهید چیزی از آن نشنیده اند و شاید مسئولانی که امروز به خاک پای پدر و مادر این شهید بوسه زدند؛ هیچ وقت اینقدر ملموس درک نکردند  که همین خاک را مدیون فداکاری این شهدا و صبر و استواری خانواده های آنان هستند.

حالا باید علاوه بر دست اندرکاران بنای یادمان شهدای گمنام، باید از عوامل برنامه ریز سکانس طلائی تشکر کرد که مراسمی متفاوت را برای حاضران به یادگار گذاشتند ؛ باشد که نام و یاد شهدا در تفکر و رفتارمان همواره جاودان بماند.

بنای یادمان شهدای گمنام شهرک سپاه در وسعت 200 متر مربع با اعتبار بالغ بر 500 میلیون تومان به همت مدیریت شهری فردیس در پارک شهرک سپاه و روبروی مسجد الزهرا احداث شده که طرح کاشی ها و سازه  بنای یادمان از اصول اسلیمی این مسجد الگو گرفته است.

و اما شهید میرزاخانی همان شهیدی است که بر دیوار مسجد جامع المهدی و برای صبر دل پدر و مادر این شهید بزرگوار  به نامش سنگی به یادگار گذاشته شده است.

 

،

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...