مدیر که مدیر باشد...
پرینت
#۶۵۶٣
98/06/06 چهارشنبه 23:54

مدیر که مدیر باشد...

"اگر مدیریت جهادی یا همان كار و تلاش با نیت الهی و مبتنی بر علم و درایت حاكم باشد، مشكلات كشور، در شرایط كنونیِ فشارهای خباثت آمیزِ قدرتهای جهانی و در شرایط دیگر، قابل حل است و كشور حركت رو به جلو را ادامه خواهد داد" "مقام معظم رهبری "

آقانوری/ دو سال از تشکیل مدیریت شهری مستقل فردیس می گذرد و شاید بتوان گفت؛ تنها میوه شیرین و بی حاشیه اولین دوره شورای فردیس، انتخاب مسعود نجفی،سرپرست فعلی شهرداری است. جوانی که پیش از این توسط غفاری شهردار سابق فردیس در سمت مسئول بازرسی شهرداری به کار مشغول شد و در روز 23 تیرماه و تعیین سرپرست شهرداری، با حذف قرعه های اعضای شورا، قرعه سرنوشت به نامش رقم خورد؛ تا مدتی هرچند کوتاه، سکاندار صندلی پرحاشیه شهردار فردیس باشد.

در کوران فراخوان عمومی و ارسال رزومه برای احراز سمت شهرداری فردیس، تصور همه این بود که مسعود نجفی یکی از داوطلبان باشد؛ در حالیکه در همین ابتدای کار نشان داد که برای پر کردن کیسه پول و قدرت نیامده و اعلام کرد که می خواهد در مدت کوتاه سرپرستی، تمرکزش بر روی کار و خدمت باشد و نشان داد مطلوبش حکومت بر دلهاست؛ نه بر صندلی پر طرفدار شهرداری. نشان داد؛ فرزند خلف ایثارگری است که هدفش به یادگار گذاشتن نام نیک است نه گرفتن بام شیک!

نجفی که خود به عنوان فرزند فردیس، دغدغه های شهروندان این شهر را می دانست؛ از همان روزهای آغاز خدمتش بازدید پروژه های عمرانی، بررسی موانع و برنامه ریزی برای رفع موانع در مسیر اجرای پروژه ها را در دستور کار خود قرار داد و وقتی همه شهر سرگرم بررسی رزومه ها و انتخاب شهردار فردیس بودند، او بی سر و صدا همراه با مدیرانش به بازدید محله های حاشیه فردیس از جمله ارم، پیک، اهری، شهرک ناز و غیره پرداخت و از نزدیک مشکلات شهروندان را مورد بررسی قرار داد.

طرح پاکسازی محله به محله در این مناطق، با دستور و پیگیری نجفی و به همت علی خوشگرد؛ معاون خدمات شهری و بازوی پرتوان مدیریت شهری فردیس، در محلات حاشیه ای اجرا شد.

پیگیری شکایات مردم در سامانه 137، طرح ایجاد کلانتری اجرائیات شهرداری که به تأیید فرمانده انتظامی استان البرز رسید؛ بررسی و پیگیری بهسازی معابر فرعی بلوار شهدا، بازسازی میادین اصلی فردیس، ادامه روند عملیات اجرایی یادمان شهدای شهرک وحدت و مهمتر از همه در اندک زمان موجود، آماده سازی پروژه های هفته دولت از جمله پیاده راه تندرستی و پیست دوچرخه سواری پارک شهرک وحدت برای بهره برداری، از جمله اقداماتی است که مسعود نجفی با کمک و همکاری مجموعه مدیران و همکارانش در شهرداری فردیس در یک ماه گذشته از دوره مدیریتش به اجرا رسانده و در همین مدت کوتاه، توانایی یک مدیر جوان، بی حاشیه و پویا در عرصه نظارت و اجرا را به نمایش گذاشته و  الحق و الانصاف مدیریت جهادی را به معنای واقعی کلمه توصیف کرده است.

عملکرد مثبت نجفی در یک ماه گذشته نشان می دهد که میدان دادن به جوانان با روحیه جهادی و انقلابی چقدر می تواند در پیشرفت امور مؤثر باشد.

شهرداری فردیس همان مجموعه ای است که به اذعان بعضی ها با حاشیه های شورا قفل شده بود و اکنون ظرف یک ماه با همان شورا و بی اعتنا به دلمشغولی های حاشیه سازان، به نتایج مثبت می رسد. فقط کافی است به فرمایش رهبری(مدظله) "نیت الهی" باشد.

و نکته آخر:

قصد از نوشتن مطلب به زعم کوته بینان، پاچه خواری برای کسی و تخریب شخص دیگری نبود؛ چرا که در طول مدت خدمت نجفی هنوز حتی با ایشان هم صحبت نشده ام. قصد؛ یادآوری این نکته بود که اگر نیت خدمت باشد، زمان و موقعیت نمی شناسد؛ هیچ مانعی جلودارش نیست.

هدف به رخ کشیدن توانایی جوانان این خطه بود که نجفی مشتی از نمونه خروار آن است!

آرزوی توفیق برای همه خدمتگزاران بی نام و نشانی که جهادی و دلسوزانه در راه خدمت به مردم گام برمی دارند.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
ترویج ارزش های دفاع مقدس با اجرای برنامه های فرهنگی ترویج ارزش های دفاع مقدس با اجرای برنامه های فرهنگی
یادمان شهدای شهرک وحدت افتتاح می شود ...
بیگلو تاکید کرد؛ بیگلو تاکید کرد؛
صدور جواز بدون تاییدیه بهداشت توسط اتحادیه میوه و پروتئین شهرستان فردیس ...
اقدامات ویژه نظارتی دامپزشکی فردیس در ایام عزاداری اقدامات ویژه نظارتی دامپزشکی فردیس در ایام عزاداری
معاینه و بازرسی 726 دام سبک و سنگین در جهت حفظ سلامت مردم ...
آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛ آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج اجرا می کند؛
طرح ترنم با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح کیفی مدارس کم برخوردار ...
مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز: مدیر منابع انسانی شرکت گاز استان البرز:
نقشه استراتژی منابع انسانی شرکت گاز استان البرز تا پایان شهریور رونمایی می شود ...
ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش  برای اولین بار در البرز؛ ابتکار ناحیه ۳ آموزش و پرورش برای اولین بار در البرز؛
راه اندازی ۴ سامانه الکترونیکی در جهت تسهیل در امور فرهنگیان ...