مدیر کل دامپزشکی البرز: جذام مرغ کذب محض است
پرینت
#۴۵٧۴
95/10/14 سه شنبه 10:18

مدیر کل دامپزشکی البرز: جذام مرغ کذب محض است

فردیس نیوز- مدیر کل دامپزشکی استان البرز با رد وجود هرگونه بیماری به نام جذام در مرغ های استان گفت:  مدتی است متاسفانه در فضای مجازی شایعاتی مبنی بر بروز بیماری جذام در مرغ انتشار یافته که به هیچ وجه صحت ندارد.

به گزارش فردیس نیوز، دکتر علی اصغر شریفی گفت : عکسهای منتشر شده در فضاهای مجازی به نام بیماری جذام در مرغ کذب محض بوده و به هیچ وجه چنین بیماری در مرغ وجود ندارد.

وی ادامه داد: عکس منتشر شده مربوط به یک نوع بیماری به نام" Bumblefoot" سوختگی ناشی از بستر نامناسب مرغداریها بوده که گاهاً مشاهده می گردد و به هیچ وجه جذام مرغی وجود ندارد.

دکتر شریفی افزود  نظارتهای مستمر دامپزشکی بر مراکز تولید و عرضه فرآورده های خام دامی و کنترل تمامی مرغهای تولیدی در کشتارگاههای طیور وجود داشته و در صورت مشاهده هرگونه بیماری در مرغ موارد سریعا توسط مسئول فنی کشتارگاه ضبط و از خروج آن از کشتارگاه جلوگیری می گردد.

مدیر کل دامپزشکی استان در پایان از شهروندان خواست جهت کسب هرگونه اطلاعات در این خصوص و یا سلامت سایر فرآورده های خام دامی به منابع معتبری همچون سایتهای دامپزشکی و دانشگاه علوم پزشکی مراجعه و به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجه ننمایند.  

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز