مخازن البرز توان تامین آب استان را ندارند

فردیس نیوز-  معاون عمرانی استاندار البرز گفت: مخازن آب در البرز توان تامین آب را ندارند و باید سراغ منابع جدیدی برویم و از شمال کشور برای تامین آب استان کمک بگیریم به گزارش فردیس نیوز ، شورای مسکن استان البرز با حضور معاون امور عمرانی استانداری البرز و اعضاء این شورا ظهر شنبه در سالن جلسات شرکت عمران شهر جدید هشتگرد برگزار شد.

بررسی مشکلات مسکن مهردر شهر جدید هشتگرد، ابریشم ؛ نظر آباد و کرج ، تامین زیر ساخت ها؛ آب و فاضلاب از مواردی بود که مطرح و در خصوص تخصیص اعتبار لازم تصمیاتی اتخاذ شد.

هیربد معصومی عمده ترین مشکل سال آینده را وضعیت آب آشامیدنی بیان کرد و گفت: با خشکسالی بوجود آمده و نبود بارش کافی سال بی آبی را پیش رو داریم.

معاون عمرانی استاندار با تاکید بر مدیریت این بحران و استفاده از منابع و پیشگیری از هدر رفت آب از مردم هم خواست در سال جدید همکاری بیشتری کنند و در مصرف آب بیشتر توجه کنند.

وی افزود: مخازن آب در البرز توان تامین آب را ندارند و باید سراغ منابع جدیدی برویم و از شمال کشور برای تامین آب استان کمک بگیریم.

 سهیمه آب سد طالقان متعلق به کل استان است

فرماندار ساوجبلاغ هم در این جلسه از کمبود آب در سال آتی در شهرستان اظهار نگرانی کرد و گفت: با سکونت مردم در مسکن مهر مسئولیت ما سنگین تر می شود و با وجود منابع محدود که برای ۵۰ هزار نفر تعریف شده باید به ۸۰ هزار خانوار خدمات بدهیم.
ابوالقاسم پالیز گیر افزود: این جمعیت سر ریز تهران و کرج است و باید وقتی از پایتخت به این منطقه می آیند خدمات آنان نیز به این منطقه منقل بشود.

وی گفت: باید سهمیه آب این مردم به شهر جدید داده شود تا ما بتوانیم از بحران کمبود آب خارج شویم .

پالیز گیر بار دیگر بر اختصاص سهم آب از طالقان را برای شهروندان شهر جدید تاکید کرد و گفت: وقتی می گویند سهم آب استان البرز این بدان معنی است که متعلق به شهرستانها هم است فقط متعلق به ساکنان کرج نیست.

بهرامی مدیر کل نوسازی مدارس استان البرز هم از وضعیت نابسامان ساخت مدرسه برای مسکن مهر اظهار نگرانی کرد و گفت: در حال حاضر مدارس شهر جدید با بیشترین دانش آموز با دو شیفت به صورت پراکنده آموزش می بینند.

وی گفت: با تکمیل مسکن مهر ما در شهر جدید هشتگرد ۳۰۰مدرسه ۲۰ کلاسه کم داریم و برای ساخت هر مدرسه اعتباری بالغ  ۳ میلیارد تومان نیاز است که اگر تامین نشود مدارس به ۳ شیفت کشیده می شوند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه