محمد سبزعلی:
پرینت
#۶٢٨٠
97/12/27 دوشنبه 19:01

محمد سبزعلی:

چهارصدو سی و شش تن میوه دولتی و سهمیه عیدانه فردیس

فردیس نیوز- رئیس اتحادیه پروتئین، میوه و تره بار شهرستان فردیس با بیان اینکه در ایام پایانی سال، برای تأمین نیاز مردم  میوه شب عید با نرخ دولتی در شهرستان توزیع خواهد شد، افزود: 300 تن پرتقال و 136 تن سیب، سهمیه میوه فردیس با نرخ دولتی در بازار شب عید خواهد بود که در 13 جایگاه ویژه در سطح شهرستان توزیع خواهد شد. 

به گزارش فردیس نیوز، محمدعلی سبزعلی در خصوص این خبر اظهار داشت: با توجه به وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم، با تلاش و پیگیری اتحادیه پروتئین، میوه و تره بار شهرستان فردیس ظرف دو ماه گذشته، حدود 47 تن گوشت منجمد در سطح مراکز عرضه در سطح شهرستان توزیع شد. همچنین در دیماه گذشته حدود 14 هزار و 750 کیلوگرم مرغ منجمد در شهرستان توزیع شده است.

رئیس اتحادیه پروتئین، میوه و تره بار فردیس گفت: این اتحادیه متشکل از پنج رسته قصابی، میوه فروشان، سوپرمارکت، مراکز عرضه پروتیئن، مرغ و ماهی است که در نیمه دوم سال 94 و با همت اعضا به منظور تسهیل در امور مردم و قانونمندی کسبه شکل گرفت. از ابتدای سال جاری تا کنون توسط این اتحادیه 147 پروانه کسب صادر شده و 144 پرونده نیز در دست اقدام برای کسب جواز وجود دارد. وی افزود: همچنین با توجه به رکود اقتصادی، کاهش توان خرید مردم و کاهش درآمد کسبه از ابتدای سال 31 واحد صنفی تحت پوشش این اتحادیه جمع آوری و ابطال جواز شده است.

سبزعلی با اشاره به کاهش درآمدی و قدرت خرید مردم، نظارت بر مراکز تحت پوشش این اتحادیه که اقلام پرمصرف و مورد نیاز مردم است را مورد تأکید قرار داد و گفت: با هدف جلوگیری از تخلفات احتمالی، گرانفروشی  و کم فروشی در مراکز تحت پوشش، بازرسی و نظارت توسط بازرسان اتحادیه بر مراکز تحت پوشش این اتحادیه، به صورت مستمر و جدی انجام می شود. علاوه بر این مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و پروتئینی در سطح شهرستان توسط اداره دامپزشکی نظارت می شود.

 وی با تقدیر از اقدام شهرداری و نهادهای ذیربط در خصوص ساماندهی دستفروشان، به ویژه میوه فروشان دوره گرد، به تشریح برخی مشکلات اعضای صنوف تحت پوشش اتحادیه پروتئین، میوه و تره بار پرداخت و افزود: خوشبختانه اگرچه این فروشندگان در سطح بلوار شهدا و هسته مرکزی شهر جمع آوری شده اما در گوشه و کنار شهر همچنان دیده می شود که امیدواریم این موضوع مورد توجه شهرداری قرار گیرد.

رئیس اتحادیه پروتئین، میوه و تره بار فردیس، وجود روزبازارها، عدم وجود حریم صنفی و تداخل صنفی را از جمله مشکلات صنوف این اتحادیه بر شمرد و گفت: علاوه بر کاهش قدرت خرید مردم، این عوامل از موضوعاتی است که موجب کاهش درآمد واحدهای صنفی و جمع آوری مغازه هاست. همچنین وجود پدیده ای با عنوان فروشگاه های بزرگ زنجیره ای و هایپر مارکت ها و نرخ شکنی توسط آنها، موجب از بین رفتن مغازه های خرده فروشی در سطح شهر شده است. 

وی در پایان از  شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله کم فروشی و گرانفروشی در واحدهای صنفی تحت پوشش این اتحادیه، با تماس از طریق شماره 36662004 اتحادیه را در جریان تخلفات قرار دهند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

 

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری

آخرین اخبار البرز
سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان سیل مهربانی همکلاسی های البرز برای کمک به دانش آموزان لرستان
قاسمی: با سیل مهربانی و سد دانایی با مشکلات مقابله می کنیم ...
بارش های امسال و تغییر  وضعیت در حوزه منابع آبی کشور بارش های امسال و تغییر وضعیت در حوزه منابع آبی کشور
کولیوند: سیل کمک های مردمی به سیل زدگان، نتیجه همبستگی ملت ایران است ...
سیل مهربانی همکلاسی های البرز سیل مهربانی همکلاسی های البرز
و مشارکت بیش از 700 مدرسه و مرکز آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج ...
اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان اقدام ارزشمند جانبازان و پاسداران فرهنگی ناحیه 3؛ تقدیم هدایا به سیل زدگان
حمایت تمام قد آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج از سبزپوشان سپاه ...
فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق» فراخوان ثبت‌نام جشنواره «جوان موفق»
فراخوان ثبت‌نام در جشنواره «جوان موفق»، ویژه جوانان استان البرز باهدف شناسایی جوانان نخبه، توانمند و ...
توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛ توسط اداره بهزیستی کرج انجام شد؛
جمع آوری و ارسال ۲۷ تن کمک های مردمی از اقلام مورد نیاز سیل زدگان ...
تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند تیم اقتصادی البرز مسلط و قوی عمل می کند
شهبازی : رونق اقتصادی و امنیت سیاسی البرز را با جدیت دنبال می کنیم ...
اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه  البرز و ایجاد آرامش اتحاد مسئولان برای نیل به توسعه البرز و ایجاد آرامش
گشایش برخی از تنگناهای البرز نیازمند تدبیر ملی است ...
تأکید سرپرست استانداری البرز ؛ تأکید سرپرست استانداری البرز ؛
تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی (ره) در اسرع وقت ...